Pridėti kainų pranešimą

Monetų ir luitų rūšys

TAURIŲJŲ METALŲ LUITAI

Kaldinti luitai

Tai 999,9 prabos tauriųjų metalų luitai, supakuoti ir (arba) laminuoti plastikinėje pakuotėje. Ant luito paviršiaus išgraviruota visa informacija apie jį – gamintojo pavadinimas ir logotipas, unikalus serijos numeris, tauriųjų metalų kiekis ir svoris.

Pakuotėje taip pat yra sertifikatas, patvirtinantis ant luito išgraviruotos informacijos tikrumą. Šis gamybos būdas panašus į monetų gamybą, kuri užtikrina, kad visi luitai turėtų vienodą svorį ir parametrus. Šių luitų nereikėtų išimti iš originalios pakuotės, nes ją pažeidus gali prireikti laboratoriškai ištirti taurųjį metalą, todėl jo atpirkimo kaina sumažės 5–15 %, palyginti su standartiniu pasiūlymu.

Lieti luitai

Tai tauriųjų metalų luitai, kurių aukso grynumas yra 995–999,9 ir kurie yra be pakuotės. Ant luito paviršiaus išgraviruota visa informacija apie jį – gamintojo pavadinimas ir logotipas, unikalus serijos numeris, aukso kiekis ir svoris. Pirkimo metu kartu su tauriuoju metalu pardavėjas išduoda autentiškumo sertifikatą, patvirtinantį ant luito išgraviruotos informacijos autentiškumą. Tokie luitai gaminami pilant išlydyto aukso granules į luitų liejimo formas.

Luito paviršius yra mechaniškai išlygintas. Dėl šio gamybos būdo vienodo svorio luitų forma gali šiek tiek skirtis. Jei klientas dėl kokių nors priežasčių negali pateikti sertifikato parduodamas aukso luitą arba jei sertifikatas yra sugadintas (pvz., sulankstytas, suplėšytas, suglamžytas), kolekcininkas turi teisę atlikti papildomą luito patikrinimą (taikant papildomą komisinį mokestį), o galutinė pirkimo kaina gali būti sumažinta 5–15 % nuo standartinio pasiūlymo.

TAURIŲJŲ METALŲ MONETOS

Bullion kokybės monetos

Tai 900–999,9 prabos tauriųjų metalų monetos, kurių paviršius apdorotas taip, kad monetų nereikėtų užklijuoti apsauginėje pakuotėje, nes jų paviršius yra matinis, o liečiant monetą nelieka pirštų atspaudų. Vienintelis reikalavimas saugant tokias monetas – užtikrinti, kad jos nebūtų subraižytos. Mikroįbrėžimai, atsirandantys gabenant monetas, leidžiami, nes originalioje pakuotėje monetos dedamos viena ant kitos.

Bullion uncirculated kokybės monetos

Tai tauriųjų metalų monetos, kurių grynumas 999–999,9. Jų paviršius yra poliruotas ir apdorotas taip, kad atspindėtų ir blizgėtų. Liečiant monetą, ant jos lieka pirštų atspaudai, o monetos neįmanoma nuvalyti nepaliekant net minimalių įbrėžimų. Tokios monetos parduodamos kapsulėse, į kurias monetos jau būna supakuotos gamykloje. Tokioms monetoms taikomas saugojimo reikalavimas – užtikrinti, kad monetos nebūtų išimtos iš originalios kapsulės. Išėmus monetą iš originalios pakuotės ar kitaip ją sugadinus, jos kaina sumažėja 5–15%.

Proof kokybės monetos

Tai tauriojo metalo monetos, kurių aukso grynumas 900–999.9, o paviršius specialiai apdorotas taip, kad kiekviena detalė būtų tobula. „Proof“ kokybės monetos taip pat pasižymi tokiais papildomais elementais, kaip brangakmeniai, graviūros, spalvota spauda ir kt. Tokios monetos skirtos kolekcionavimui ir dovanojimui, tad jų kaina yra gerokai didesnė už tauriojo metalo kainą. Prie jų visada pridedamas sertifikatas ir dažniausiai dėžutė. Tavex tokias monetas parduoda tik „tavex.lt“ skiltyje „Kolekcinės prekės“ ir TavexDavanas.lv. „Proof“ kokybės monetų nerekomenduojama pirkti kaip investicijų, nes šių rūšių monetų likvidumas, t.y. galimybė parduoti monetą už gerą kainą per trumpą laiką, yra santykinai mažas. Monetų negalima išimti iš originalios pakuotės, būtina išsaugoti sertifikatą ir originalią pakuotę.

Tauriųjų metalų produkto supirkimo vertė gali sumažėti, jei:

  • originali prekių pakuotė yra pažeista, t. y. subraižyta, sulankstyta arba atidaryta;
  • lieti luitai (luitai, kurie iš pradžių buvo pateikti be pakuotės) neturi autentiškumo sertifikato arba jų sertifikatas yra pažeistas;
  • pats investicinis tauriųjų metalų gaminys yra pažeistas, t. y. tauriųjų metalų moneta ar luitas turi pažeidimo požymių (pirštų atspaudų, įbrėžimų).

Kaip elgtis su auksu?

Oficialus gamintojų atstovas Baltijos šalyse