Pridėti kainų pranešimą

Naudojimosi svetaine ir prekių pirkimo sąlygos

Prašome susipažinti su SIA „Tavex“, įm. kodas 40003585673, svetainės https://tavex.lv naudojimo ir prekių pirkimo sąlygomis (toliau – Sąlygos). Sąlygos nustato naudojimosi svetaine tvarką, nuotolinės sutarties tarp Pardavėjo ir Pirkėjo dėl prekių įsigijimo sudarymo tvarką, nuotolinės sutarties sąlygas ir jos vykdymo tvarką, Pirkėjo atsisakymo teisės įgyvendinimo terminus ir tvarką, Pirkėjo ir Pardavėjo teises ir pareigas naudojimosi atsisakymo teise atveju.

Sąlygose vartojamos sąvokos:

svetainė – https://tavex.lt;

vartotojas – bet kuris svetainės lankytojas;

pardavėjas – SIA „Tavex“, įm. kodas 40003585673, Elizabetes iela 21A-103, Ryga LV-1010, tel. 67205533 (toliau – Pardavėjas);

pirkėjas – vartotojas, pateikęs užsakymą per svetainę (toliau – Pirkėjas);

užsakymas – Pirkėjo ir Pardavėjo sudaryta prekių pirkimo-pardavimo sutartis (nuotolinė sutartis);

auksas – investicinio aukso monetos ir luitai;

sidabras – sidabro monetos ir luitai;

taurieji metalai – auksas ir sidabras kartu;

prekės – taurieji metalai ir kitos prekės kartu;

filialai – Pardavėjo prekybos vietos;

krepšelis – svetainės dalis, kurioje apibendrintos visos vartotojo prieš pateikiant užsakymą išsirinktos prekės;

užsakymo langas – svetainės puslapis, kuriame pateikiamas užsakymas;

nuolaidos kodas – simbolių kombinacija, kurią įvedus į tam skirtą svetainės vietą, remiantis tam tikra Pardavėjo rinkodaros kampanija, vartotojui suteikiama nuolaida arba geresnė kaina.

Kovos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu (AML / CFT) įstatymas – nusikalstamai įgytų lėšų legalizavimo ir terorizmo finansavimo prevencijos įstatymas.

Licencijos – informaciją apie Pardavėjo licencijas rasite čia.

Bendrosios naudojimosi svetaine sąlygos

1. Pardavėjas tvarko prekių sąrašą svetainėje remdamasis savo ketinimais ir tam tikru metu turimomis techninėmis galimybėmis.

2. Visos svetainėje pateiktos kainos nurodytos su PVM, nebent prekė pagal Pridėtinės vertės mokesčio įstatymą neapmokestinama, pavyzdžiui, aukso atveju.

3. Tauriųjų metalų kainos pagal nutylėjimą rodomos eurais už 1 prekės vienetą. Vartotojui svetainės kainų matricoje pasirinkus atitinkamą prekių kiekį, automatiškai taikoma geresnė kaina.

4. Prekių nuotraukos yra tik informacinio pobūdžio, tauriųjų metalų pagaminimo metai užsakant prekę gali skirtis nuo pagaminimo metų informacinio pobūdžio nuotraukoje, nebent prekės pavadinime nurodyti tam tikri laidos metai.

5. Taurieji metalai pakuojami į pakuotę, pavyzdžiui, dėžutę ar kapsulę, tik tuo atveju, jei tai nurodyta prekės aprašyme. Visais kitais atvejais vartotojas turi galimybę už atskirą mokestį į prekių krepšelį įdėti prekę su pakuote.

6. Bet kuris vartotojas, susipažinęs su Tavex ID naudojimo sąlygomis, turi teisę registruotis ir naudotis nemokama Tavex ID paslauga.

7. Tauriųjų metalų kainos svetainėje atnaujinamos automatiškai, atsižvelgiant į kainų pokyčius pasaulio finansų rinkose. Pardavėjas koreguoja kainų atnaujinimo reguliarumą pagal kainų svyravimų dinamiką tam tikru laikotarpiu arba nurodytomis rinkos sąlygomis.

8. Vartotojas turi galimybę palyginti tauriuosius metalus naudodamas palyginimo įrankį.

9. Pardavėjas tinklaraštyje skelbia savo naujienas, nuomones, rinkos analizę, finansinę informaciją ir naujoves. Tinklaraščio turinys rengiamas kaip rinkodaros pranešimas tik informaciniais tikslais. Tinklaraštyje esanti informacija ar nuomonės neturėtų būti priimamos kaip rekomendacijos, patarimai arba raginimas pirkti ar parduoti bet kokią finansinę priemonę.

10. Vartotojas turi teisę registruotis nuolat gauti Pardavėjo rinkodaros medžiagą vartotojo elektroniniu paštu, prašymo formoje įvesdamas asmeninį elektroninio pašto adresą ir gautame patvirtinimo laiške patvirtindamas sutikimą dėl asmens duomenų tvarkymo.

11. Vartotojas svetainėje turi galimybę susipažinti su internetiniais tauriųjų metalų kainų grafikais.

12. Svetainėje vartotojas turi teisę peržiūrėti ir atsisiųsti svetainėje esančią informaciją (prekių nuotraukas, aprašymus, grafikus) ir naudoti ją tik asmeniniais, nekomerciniais tikslais. Vartotojas neturi teisės jokiais būdais keisti, atgaminti, skelbti, realizuoti, platinti ar kitaip naudoti svetainės turinio viešaisiais ar komerciniais tikslais. Svetainei taikomi autorių teises reglamentuojantys teisės aktai, be to, ji saugoma tarptautinių autorių teisių įstatymų ir šių sąlygų.

13. Toliau naudodamasis svetaine, vartotojas sutinka su slapukų naudojimu. Vartotojas turi teisę bet kuriuo metu atšaukti slapukų nustatymus, keisdamas įrenginio nustatymus ir ištrindamas išsaugotus slapukus. Norėdamas gauti daugiau informacijos, vartotojas gali susipažinti su Slapukų naudojimo politika.

14. Pardavėjas Latvijos Respublikos valstybinėje duomenų inspekcijoje yra registruotas asmens duomenų tvarkytoju, reg. Nr. 001880. Daugiau informacijos apie Pardavėjo asmens duomenų tvarkymo tvarką rasite Privatumo politikoje.

Užsakymo pateikimo tvarka

15. Prieš pateikdamas užsakymą vartotojas turi pasirinkti norimą prekę atskirame prekės puslapyje arba kainoraštyje ir įtraukti į krepšelį norimą jos kiekį.

16. Vartotojas turi teisę keisti atskiros prekės kiekį, krepšelyje paspausdamas „+“ arba „–“ mygtuką arba įvesdamas norimą kiekį bei turi teisę iki užsakymo patvirtinimo keisti krepšelio turinį.

17. Į krepšelį ir užsakymo langą įtrauktų prekių kainos automatiškai atnaujinamos po 15 minučių nuo pirmosios prekės įdėjimo į krepšelį iki užsakymo pateikimo.

18. Prieš pateikdamas užsakymą vartotojas turi teisę suaktyvinti nuolaidos kodą krepšelyje arba užsakymo puslapyje, jei jis yra vartotojui prieinamas, ir susipažinti su Bendrųjų užsakymo sąlygų pakeitimais.

19. Mokėjimo administravimo, komisinių, prekių pristatymo ir draudimo kainos pateikiamos atskirai nuo prekių kainų vartotojo krepšelyje ir užsakymo lange. Vartotojas informuojamas apie visas su prekių pirkimu ir pristatymu susijusias išlaidas, išskyrus tas, kurias Pirkėjas gali patirti atskirai Pirkėjo banke ar mokėjimo įstaigoje, pavyzdžiui, už mokėjimų atlikimą ar kitus veiksmus.

20. Užsakymo lange vartotojas pasirenka prekių pristatymo būdą ir nurodo pristatymui reikalingą informaciją. Pardavėjas turi teisę siūlyti vartotojui skirtingus pristatymo būdus arba juos apriboti atsižvelgdamas į prekių rūšį, prekių vertę ir įstatymuose bei kituose teisės aktuose nustatytus apribojimus.

21. Užsakymo lange vartotojas pasirenka mokėjimo būdą. Pardavėjas turi teisę siūlyti vartotojui skirtingus mokėjimo būdus arba juos apriboti atsižvelgdamas į prekių rūšį ir prekių vertę.

22. Užsakymas laikomas patvirtintu (tarp Pardavėjo ir Pirkėjo lange sudaryta nuotolinė sutartis), vartotojui užsakymo „varnele“ pažymėjus, kad jis sutinka su naudojimosi svetaine ir prekių pirkimo sąlygomis, ir paspaudus mygtuką „Patvirtinti užsakymą“.

23. Užsakymo patvirtinimą (nuotolinės sutarties sudarymo patvirtinimą) ir sąskaitą Pirkėjas gauna pranešimu nurodytu el. paštu. Jei užsakymą pateikiate svetainėje pirmą kartą, prašome patikrinti visus gaunamų el. pašto pranešimų aplankus, tarp jų – el. pašto šlamštlaiškių aplanką.

24. Pirkėjas privalo patikrinti užsakyme ir iš Pardavėjo gautame patvirtinime bei sąskaitoje nurodytą informaciją. Esant informacijos neatitikimui, Pirkėjas nedelsdamas informuoja Pardavėją el. pašto adresu: tavex@tavex.lv.

25. Visi užsakymai apdorojami ir paruošiami gavimui darbo dienomis 10.00–17.00 val.

26. Šalys bendrauja elektroniniu paštu, kurio adresas buvo naudojamas užsakymui pateikti, ir užsakyme nurodytais telefono numeriais. Šalys yra atsakingos už tai, kad būtų pasiekiamos pirmiau minėtomis komunikacijos priemonėmis.

Atsiskaitymo tvarka

27. Pirkėjui atsiskaitymo būdu pasirinkus grynuosius pinigus, jis įsipareigoja sumokėti pasirinktame Pardavėjo filiale per 1 valandą nuo užsakymo sąskaitos faktūros gavimo. Pirkėjui nesumokėjus per šiame punkte nurodytą laiką, laikoma, kad Pirkėjas vienašališkai atsisakė nuotolinės sutarties, o tai reiškia, kad Pardavėjas turi teisę anuliuoti Pirkėjo užsakymą.

28. Pirkėjui atsiskaitymo būdu pasirinkus banko ar kitokį pavedimą, jis privalo atlikti pavedimą (atlikti mokėjimą) į Pardavėjo banko sąskaitą iškart po užsakymo patvirtinimo, bet ne vėliau kaip per 1 valandą nuo užsakymo sąskaitos faktūros gavimo. Pirkėjui nesumokėjus per šiame punkte nurodytą laiką, laikoma, kad Pirkėjas vienašališkai atsisakė nuotolinės sutarties, o tai reiškia, kad Pardavėjas turi teisę anuliuoti Pirkėjo užsakymą.

Prekių pristatymo tvarka
29. Prekės Pirkėjui pristatomos Pirkėjo pasirinktu būdu po to, kai į Pardavėjo banko sąskaitą gaunamas užsakymo apmokėjimas.

30. Pirkėjas turi teisę be papildomo mokesčio gauti prekę asmeniškai viename iš Pardavėjo filialų. Kai už užsakymą atsiskaitoma pavedimu, užsakytos prekės išduodamos tik užsakymą patvirtinusiam ir apmokėjusiam asmeniui.

31. Pardavėjas užtikrina tauriųjų metalų pristatymą Lietuvos Respublikos teritorijoje naudodamasis apdraustų siuntų siuntimo paslauga. Užsakymo vertė negali viršyti 5 000 eurų.

32. Apie užsakymo išsiuntimą Pardavėjas informuoja Pirkėją el. paštu, nurodydamas pašto siuntos sekimo numerį.

33. Pardavėjas pasilieka teisę atsisakyti pristatyti prekes pašto siunta, jei Pirkėjo užsakymas yra susijęs su pinigų plovimo ir teroristų finansavimo rizika, arba Pardavėjas pagal Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymą privalo atlikti Pirkėjo patikrinimą ir tapatybės nustatymą vietoje. Tokiais atvejais Pardavėjas susisiekia su Pirkėju ir kviečia Pirkėją asmeniškai atsiimti prekes viename iš Pardavėjo filialų, atlygindamas Pirkėjui tuo metu jau patirtas prekių pristatymo ir draudimo išlaidas, jei tokių buvo.

34. Pateikiant tauriųjų metalų užsakymą su pristatymu paštu, Pirkėjui elektroniniu paštu išsiunčiama elektroninė sąskaita faktūra. Pardavėjas ir Pirkėjas susitaria, kad sąskaita faktūra bus rengiama elektroniniu būdu ir galios be parašo.

35. Pardavėjas įsipareigoja gavęs mokėjimą per 1 darbo dieną išsiųsti užsakymą paštu. Jei Pardavėjas per minėtą terminą negali užtikrinti pašto siuntos išsiuntimo, Pardavėjas nedelsdamas apie tai informuoja Pirkėją ir susitaria dėl kito termino arba sumokėtų pinigų grąžinimo.

36. Pirkėjas privalo būti pasiekiamas užsakyme nurodytu elektroninio pašto adresu ir (arba) telefono numeriu, siekiant susitarti su pristatymo paslaugų teikėju (kurjeriu) dėl pristatymo sąlygų (termino, vietos) ir kitų su prekių pristatymu susijusių klausimų.

37. Pirkėjas įsipareigoja padengti pristatymo paslaugos kainos dydžio Pardavėjo išlaidas už prekių pristatymą net ir tuo atveju, jei prekės Pirkėjui nepristatomos (neperduodamos) dėl jo kaltės (įskaitant nebuvimą sutartu laiku ir (arba) sutartoje vietoje), bei kartotinio pristatymo išlaidas, jei šalys dėl to buvo susitarusios).

Skundų nagrinėjimo tvarka

38. Gautos pretenzijos dėl Prekių kokybės bus nagrinėjamos vadovaujantis Latvijos Respublikos Vartotojų teisių apsaugos įstatymo (VTAĮ) normomis, vadovaujantis Ministrų kabineto (MK) nuostatų Nr. 631 „Vartotojo reikalavimo dėl sutarties sąlygų neatitinkančios prekės ar paslaugos pateikimo ir nagrinėjimo tvarka“ (MK nuostatai Nr. 631).

39. VTAĮ normos netaikomos atvejams, kai prekes įsigyja juridiniai asmenys.

Užsakymo sąskaitos faktūros anuliavimas
40. Neapmokėjus sąskaitos faktūros per šiose sąlygose numatytą terminą, Pardavėjas turi teisę anuliuoti užsakymą.

41. Be to, Pardavėjas gali anuliuoti užsakymą išskirtiniu atveju, dėl tam tikrų priežasčių nepavykus parduoti prekės, nedelsiant grąžinant Pirkėjui visą sumokėtą pinigų sumą. Galimos užsakymo anuliavimo priežastys:

  1. IT sistemų techninės klaidos ar pažeidimai, dėl kurių prekės kaina ar sandėlio būklė nurodyta neteisingai ir neatitinka tikrosios padėties;
  2. pristatymo problemos – užsakyme nurodytos prekės laiku nepristatomos į sandėlį;
  3. ekstremalios situacijos pasaulio tauriųjų metalų rinkose, pavyzdžiui, staigūs kainų svyravimai ar pasaulinės tauriųjų metalų rinkos pristatymų prastovos.

42. Pardavėjas neatsako už jokius Pirkėjo patirtus nuostolius, susijusius su sąskaitos faktūros anuliavimu ir pinigų grąžinimu, pavyzdžiui, aukso kainų svyravimus, kredito įstaigų komisinius Pirkėjo sąskaitoje.

Pirkėjo užsakymo sąskaitos faktūros atšaukimas ir atsisakymo teisė

43. Taurieji metalai, kaip ir akcijos bei vertybiniai popieriai, yra pasaulinės finansų rinkos objektai. Tauriųjų metalų vertė nuolat svyruoja. Remiantis Ministrų kabineto nuostatų Nr. 255 „Nuotolinės sutarties nuostatai“ 22.2 punktu, Pirkėjas negali pasinaudoti teise atsisakyti sutarties, jeigu prekės kaina priklauso nuo finansų rinkos svyravimų, kurių Pardavėjas negali kontroliuoti ir kurie gali atsirasti per sutarties atsisakymo teisės terminą.

44. Jei Tauriųjų metalų kokybė neatitinka svetainėje esančio prekės aprašymo (luitai ar monetos yra pažeistos arba deformuotos, pažeista originali pakuotė), gavęs iš Pirkėjo atsisakymo formą, laikydamasis 53 punkte minėtų terminų, Pardavėjas yra pasirengęs priimti Pirkėjo atsisakymą ir pasiūlyti Pirkėjui pakeisti prekę į tokią pat tinkamos kokybės prekę.

45. Pirkėjas privalo grąžinti prekes Pardavėjui nepagrįstai nedelsdamas, bet ne vėliau kaip per 14 dienų nuo Pirkėjo atsisakymo formos ar pranešimo apie pasinaudojimą sutarties atsisakymo teise išsiuntimo Pardavėjui. Termino laikomasi, jei prekė grąžinama nepasibaigus 14 dienų terminui. Šis reikalavimas netaikomas tais atvejais, kai Pardavėjas pats pasisiūlo atsiimti prekes.

46. Pirkėjas padengia tiesiogines prekių grąžinimo išlaidas bei prekės vertės sumažėjimo išlaidas 53 punkte nurodytu atveju.

47. Pirkėjo atsisakymo formą rasite čia.

Baigiamieji klausimai

48. Pardavėjas turi teisę be įspėjimo keisti Sąlygas. Sąlygos įsigalioja paskelbus jas internetinės parduotuvės svetainėje.