Istorija
Karalius Jurgio V auksinė moneta – soverenas
Monetos averso pusėje vaizduojamas karalius Jurgis V, karalius Edvardo VII sūnus ir karalienės Viktorijos anūkas. Gimęs 1865 m., į sostą jis įžengė 1910 m. ir valdė iki pat savo mirties 1936 m. Karalius Jurgis V valdė didžiojo pasaulinio perversmo metu vykstant esminiams pasaulio tvarkos pokyčiams. Šis periodas buvo pažymėtas pražūtinguoju Pirmuoju pasauliniu karu, socializmo, komunizmo ir fašizmo kilimu bei dvejomis didžiosiomis depresijomis. Pirmasis pasaulinis karas sudavė didžiulį smūgį Didžiosios Britanijos ekonomikai, nusinešė beveik 800 000 gyvybių ir išeikvojo šalies išteklius. Po to sekė pokario sąstingis, kuris tęsėsi iki Didžiosios depresijos ir reikšmingai pakirto Didžiosios Britanijos, kaip imperijos, hegemoniją. Didžiosios Britanijos santykiai su jos valdomis taip pat pasikeitė, kai 1926 m. karalius Jurgis V Londone surengė konferenciją, kurioje Australijai, Naujajai Zelandijai, Pietų Afrikai ir Kanadai buvo suteiktas autonomijos statusas. Karalius Jurgis V buvo laikomas įkvepiančiu lyderiu. Karo metu jis aplankė daugiau nei 400 karių fronte, reikalavo daugiau lygybės ir propagavo šeimos vertybes bei papročius.
Aukso monetos-soverenai – tai investicija, įkūnijanti daugiau nei 500 metų Britanijos istorijos.
Kai 1489 m. Anglijos karalius Henrikas VII davė leidimą kaldinti aukso monetą - sovereną, jis net nenumanė, kad po daugiau nei 500 metų aukso soverenus vis dar kaldins Didžiosios Britanijos karališkoji monetų kalykla. Dėl šios priežasties britų aukso soverenas yra seniausia nepertraukiamai gaminama aukso moneta pasaulyje. Soverenas atspindi daugiau nei pusės tūkstantmečio istoriją ir per visą šį laikotarpį išlaikė beveik nekintantį grynumo bei kokybės nuoseklumą, taip pelnydamas itin patikimos monetos reputaciją. Šiandien aukso soverenas dėl savo istorinės reikšmės yra vertinamas kolekcionierių; atpažįstantys eleganciją ir vertę trokšta jo kaip dovanos; jį graibsto tie, kurie trokšta turėti saugaus, likvidaus ir ilgalaikio materialaus turto.
Aukso soverenas – 22 karatai patikimumo ir tikslumo.
Aukso moneta soverenas išpopuliarėjo ne tik dėl joje vaizduojamo galingo valdovo, nors greičiausiai padėjo ir tai, o visgi veikiau jo populiarumą lėmė neprilygstamas aukso monetos vienodumas, lėmęs jos platesnį panaudojimą tarptautinėje prekyboje. Kiekviena aukso moneta soverenas, nukaldinta po 1817 m. turėjo 1 svaro (£1) vertės aukso arba 22 karatų aukso, kurio svoris buvo 7,322 gramai. Pati moneta svėrė tiksliai 7,98805 gramus ir pagal Anglijos įstatymus buvo laikoma teisėta atsiskaitymo priemone tol, kol ji nesvėrė daugiau nei 7,9379 gramus. Karališkoji monetų kalykla, kuri buvo pagrindinė monetų kaldinimo kontrolierė, taip stengėsi išlaikyti aukso soverenų tikslumą, kad net visuomenei skelbdavo apie galimybę pakeisti savo mažesnio svorio monetas į naujai nukaldintas. Kita unikali aukso sovereno savybė buvo ta, kad jis neturėjo nominaliosios vertės arba nominalo, nes jo vertė buvo išskirtinai susieta su gryno aukso kiekiu, kuris tuo metu buvo vertinamas tikslia 1 GBP suma.
The Royal Mint
Didžiosios Britanijos karališkoji monetų kalykla – viena seniausių ir žymiausių Didžiosios Britanijos valdžios institucijų. Ilga, daugiau nei 1100 metų trunkanti veiklos istorija, taip pat tai, kad šioje monetų kalykloje buvo pagaminta daugelis labiausiai pasaulyje žinomų aukso monetų, tokių kaip, auksinis soverenas, padarė ją viena garsiausių monetų kalyklų pasaulyje. Nuo pat veiklos pradžios Londono Taueryje 1279 m., monetų kalykla buvo atsakinga už Jungtinės Karalystės monetų gamybą. Gera jos reputacija, užtikrinanti aukštos kokybės ir patikimas monetas, dar labiau sustiprėjo, kai Karališkosios monetų kalyklos vadovu tapo seras Isaac Newton. Vadovaudamas Karališkajai monetų kalyklai jis buvo atsakingas už britų svaro prilyginimą aukso standartui.
Šiandien Karališkoji monetų kalykla atsakinga ne tik už Jungtinėje Karalystėje apyvartoje esančių monetų kaldinimą, bet ir už daugiau nei 60 pasaulio šalių oficialių monetų gamybą. Viena reikšmingiausių ir įspūdingiausių kada nors joje nukaldintų monetų neabejotinai yra auksinis soverenas, kurį šiuo metu gamina Karališkosios monetų kalyklos Lantrisanto (Jungtinė Karalystė, Velsas) filialas.