Tavex (Tavex SIA) tinklalapis naudoja slapukus, kad suteiktų jums asmeninę informaciją apie mūsų paslaugas ir pagerintų svetainės veikimą. Jei duodate sutikimą, paspauskite mygtuką „Sutikti su visais slapukais“. Jei norite tvarkyti savo nuostatas, paspauskite „Tvarkyti slapukus“. Jūsų pasirinkimas bus saugomas 60 savaičių
Pasirinkite, kokius slapukus leidžiate naudoti
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir tiesioginės rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Slapukų politika
Sugriežtinta FED pinigų politika neigiamai paveikė tauriuosius metalus šiais metais. Per metus palūkanų normos buvo padidintos 425 baziniais punktais. Tačiau, sidabras vėl atsidūrė dėmesio centre, nes brangusis metalas neseniai pademonstravo staigų kainos didėjimą. Sulaukiame daug skambučių ir laiškų su tuo pačiu klausimu – ar tinkamas laikas investuoti ir į sidabrą?
Sidabro paklausa pramonėje
Sidabras jau seniai traukia elektrifikacijos šalininkus: metalas yra svarbus elementas elektromobilių akumuliatoriuose, atsinaujinančios energijos komponentuose ir elektronikoje. Iš visų reikalingų elementų sidabras laikomas geriausiu elektros laidininku. Sidabras taip pat yra geras šilumos laidininkas, todėl jis naudojamas pramonėje. Be to, jis puikiai atspindi ir dažniausiai naudojamas medicinos prietaisuose, veidrodžiuose ir kituose optiniuose prietaisuose.
Paklausa padidės, ypač elektros energetikos pramonėje ir elektronikos prekių gamyboje:
Ekonomikos augimo prognozės pablogėjo ES ir JAV, tačiau padėtis pagerės buitinės elektronikos prietaisų pardavimo kontekste Kinijoje, jei bus panaikinti karantino apribojimai.
5G įrenginiams užimant vis didesnę rinkos dalį, didės vidutinis vienam įrenginiui reikalingas sidabro kiekis. Nacionalinis 5G tinklas Indijoje pradėtas diegti 2022 m. IV ketvirtį, o iki 2024 m. pirmojo ketvirčio visa šalis, pasak prognozių, turės atitinkamą tinklo padengimą. Todėl 5G įrenginių pardavimai 2023 metais, atsižvelgiant į atitinkamas prognozes, turėtų augti, o tai reiškia, kad padidės sidabro paklausa.
ES saulės energetikos politika suaktyvėjo karinio konflikto Ukrainos teritorijoje fone. Mažesnius naudojamo sidabro kiekius iš dalies galėtų kompensuoti šio tauriojo metalo panaudojimas kuriant naujus saulės energijos gamybos įrenginius, t.y. apskritai, sidabro paklausa šioje pramonės šakoje potencialiai padidės.
Didesnė paklausa pramonėje gali teigiamai paveikti sidabro kainą. Sidabro paklausa taip pat turėtų sulaukti papildomo impulso dėl sušvelnėjusių karantino apribojimų Kinijoje, nes Kinija yra didžiausia šio tauriojo metalo naudotoja.
Sidabro kainos potencialas 2023 m.
Sidabro kursą šiais metais daugiausiai ribojo JAV valiutos stiprėjimas.
Tikėtina, kad JAV doleris kurį laiką laikysis panašioje pozicijoje, o tai gali neigiamai paveikti sidabro rinkos vertę, kol FED nepakeis pinigų politikos.
Spekuliacinių pozicijų apimtis sidabro ateities sandorių rinkoje svyruoja labai žemame lygyje, dažniausiai sutampančiame su kainų minimumu.
Kylančios sidabro kainos gali paskatinti investuotojus sugrįžti į biržoje prekiaujamų produktų rinką 2023 m., o tai dar labiau palaikys sidabro kainą. Technologijų įmonė Heraeus (JK) prognozuoja, kad sidabro kaina 2023 metais sieks 17-25 JAV dolerius už unciją.
Užsienio analitikų teigimu, 2023 metais sidabras gali aplenkti auksą pagal kainų augimą. Pagrindinės to priežastys bus teigiamos makroekonominės sąlygos ir didelis fizinis metalo poreikis.
“Investuotojai nekreipė daug dėmesio į sidabrą, todėl šis taurusis metalas turi dideles augimo perspektyvas. Sidabras bus geresnis už auksą – tokia tendencija visada pastebima tauriųjų metalų “bulių rinkoje”. Pastaroji sidabro kainos dinamika teikia vilčių. Be to, sidabrinių investicinių produktų pasiūla yra gana ribota. Saugyklose sidabro lieka vis mažiau, jį galima panaudoti investiciniams produktams. Tai rimta problema, kuri pasireikš 2023 metais” – situaciją komentuoja „Gainesville Coins“ tauriųjų metalų rinkos ekspertas E. Millmanas.
Rekordinė sidabro paklausa per pastaruosius 20 metų
Sidabro rinkoje jaučiamas deficitas. Remiantis pirmaujančios nepriklausomos tauriųjų metalų tyrimų įmonės „Metals Focus“ duomenimis, pasaulinė sidabro paklausa 2022 m. lapkričio viduryje išaugo 16 %, iki 1,2 milijardo uncijų. Situacija sidabro rinkoje vis dar yra įtempta, o fizinėje rinkoje (išskyrus aukso biržoje prekiaujamus fondus) bus jaučiamas didžiausias tauriųjų metalų pasiūlos trūkumas per pastaruosius dešimtmečius. Apie tai praneša ir Sidabro institutas (The Silver Institute).
Sidabro pasiūlos deficitas sieks 194 milijonus uncijų, o tai reiškia, kad paklausa pasiūlą viršys beveik 20%. Tai lėmė iki rekordinio lygio – 16% – išaugusią paklausą. 2022-ieji yra fizinio metalų deficito metai.
Šis fizinis rinkos disbalansas (pasiūlos trūkumas) yra istorinis, 4 kartus didesnis lyginant supraėjusiais metais.
Sidabro rezultatas 2022 m.
Nuo metų pradžios sidabro kaina doleriais pabrango 4,46% (eurais +10,49%) ir pasiekė 24,03 USD už unciją. Aukso kursas, esantis 1816 dolerių už unciją lygyje, doleriais nepasikeitė, o eurais išaugo 6 %.
Sidabro kursas labiausiai kilo pirmąjį šių metų ketvirtį ir pasiekė 27 USD. Tuomet kaina mažėjo 6 mėn. iš eilės. Rugsėjo mėnesį kaina pasiekė žemiausią ribą per 2 metų laikotarpį – 17,5 USD. Ketvirtą metų ketvirtį kaina vėl pradėjo kilti, investuotojams tikintis FED pinigų politikos pokyčių.
Sidabro kurso dinamika rodo, kad aukso kainų kritimas, greičiausiai, bus laikinas. Kai sidabras lenkia auksą pagal vertės didėjimo greitį, tai paprastai reiškia, kad artėja “bulių rinka”. Atsižvelgiant į kalbas apie FED pinigų politikos keitimą, kai ką panašaus galima stebėti pastaruosius kelis mėnesius.
“Oxford Economics” analitikai rekomenduoja į sidabrą investuoti 4–6% savo kapitalo. Tradiciškai investicinio portfelio struktūra turėtų priklausyti nuo jūsų prisiimamos rizikos ir investavimo strategijos, tačiau investicinis portfelis, kuriame yra tauriųjų metalų – aukso ir sidabro – gali duoti tinkamą grąžą vidutiniu ir ilgalaikiu laikotarpiu.
Atsakomybės atsisakymas Ataskaita parengta kaip rinkodaros pranešimas tik informaciniais tikslais. Šiame pranešime pateikta informacija ar nuomonės (neatsižvelgiant į informacijos šaltinį) nėra raginimas, patarimas arba pasiūlymas pirkti ar parduoti bet kokią finansinę priemonę. Šiame pranešime pateikta informacija nėra konsultacija dėl investavimo ar mokesčių ir jame neatsižvelgiama į konkrečius investavimo tikslus, potraukį rizikuoti ir pranešimo gavėjo finansinę padėtį. Šį pranešimą draudžiama platinti, kopijuoti, dauginti ar keisti be išankstinio raštiško įmonės sutikimo. Papildomą informaciją, kuri negali būti laikoma rekomendacija ir (arba) patarimu, siekiant išvengti galimų netikslumų, įmonė pateiks paprašius.
Komentarai