Pridėti kainų pranešimą

Ar sidabras pabrangs iki 50 JAV dolerių?

Paskelbė Tavex SIA kategorijoje Naujienos 25.06.2024
Aukso kaina (XAU-EUR)
2251,97 EUR/oz
  
- 22,37 EUR
Sidabro kaina (XAG-EUR)
27,80 EUR/oz
  
- 0,92 EUR
Ar sidabras pabrangs iki 50 JAV dolerių Tavex Lithuania

Šiais metais sidabras augo įspūdingai – jo vertė pakilo 33 % ir patraukė viso pasaulio investuotojų dėmesį. Šis taurusis metalas yra nepakeičiamas šiuolaikinėse technologijose, skatina didėjančią pramonės paklausą ir tarnauja kaip stipri apsauga nuo valiutos nuvertėjimo.

Neseniai analitikas Alanas Hibbardas (Alan Hibbard) apibūdino sidabro kainą skatinančius veiksnius: auganti paklausa nuo mažmeninių investuotojų iki institucinių investuotojų. Todėl analitikas tikisi, kad sidabras trumpuoju laikotarpiu aplenks auksą santykiu 2:1.

Sidabro kainos dinamika

Metai sidabrui buvo įspūdingi – nuo metų pradžios jis pabrango apie 33 %, o tai pritraukė didelį investuotojų dėmesį. Sidabras yra istoriškai reikšmingas, galbūt net reikšmingesnis už auksą. Beveik 5 000 metų jis buvo patikima mainų priemonė, užtikrinanti stabilią taupymo vertę tarp civilizacijų.

Tačiau tai ne vienintelė priežastis, dėl kurios sidabrą reikėtų įtraukti į savo investicinį portfelį.

Ar sidabras pabrangs iki 50 JAV dolerių

Pramonės paklausa

Sidabras užima antrą vietą po naftos kaip plačiausiai naudojama žaliava. Jis naudojamas dėl savo unikalių savybių, pavyzdžiui, didelio laidumo ir atspindžio. Tikimasi, kad augantis ekologiškų technologijų, tokių kaip elektrinės transporto priemonės, saulės baterijos ir elektronika, diegimas gerokai padidins sidabro paklausą. Pavyzdžiui, kiekvienai elektrinei transporto priemonei sunaudojama iki 50 g sidabro, o saulės baterijoms – apie 20 g.

Apsauga nuo infliacijos

Sidabras, kaip fizinis aktyvas, yra “nesisteminis”, todėl jis yra patikima apsauga nuo valiutos devalvacijos. Ilgalaikės infliacijos laikotarpiu, pavyzdžiui, septintajame dešimtmetyje, sidabro vertė smarkiai išaugo: nuo 1,40 JAV dolerio už unciją 1971 m. iki daugiau kaip 50 JAV dolerių už unciją 1980 m., kai jo vertė per dieną pasiekė aukščiausią lygį. Sidabro koreliacija su kitomis turto klasėmis taip pat yra maža, todėl sidabras yra vertingas platesniame įvairių aktyvų portfelyje.

Įperkamumas

Ne kiekvienas gali sau leisti nusipirkti unciją aukso, kurio kaina siekia kelis tūkstančius eurų, tačiau sidabrą gali sau leisti kiekvienas! Sidabras kainuoja mažiau nei kiti taurieji metalai, todėl pradedantiems investuotojams į tauriuosius metalus sidabras yra prieinama pradinis investicija. Vienos uncijos sidabro monetos kaina šiuo metu yra mažesnė nei 50 eurų, t. y. gerokai mažesnė nei vienos uncijos aukso.

Sidabro potencialas

2023 m. Thomo Andrieu sidabro prognozė rodė, kad 2023 ir 2024 m. sidabras atsigaus. Ekspertas tikėjosi, kad 2023 m. vidutinė sidabro kaina šiek tiek sumažės (iki 21,30 JAV dolerio).

Techniniu požiūriu, nepaisant daugybės pasipriešinimų, tendencija išliko teigiama. Be to, rinka pirmenybę teikė auksui, o ne sidabrui. Stabilus kainos didėjimas virš 26 JAV dolerių ribos, pasak Andrieu, turėjo iššaukti stiprų tolimesnį kainos augimą. Kaip matome dabar – taip ir atsitiko.

Kadangi 2024 m. fotoelektrinei pramonei teks beveik kas penkta uncija sidabro, sidabro rinkoje didėja įtampa: metalo trūksta dėl didėjančios paklausos ir pajėgumų apribojimų, taip pat dėl gerokai išaugusių gamybos sąnaudų.

Jau trečius metus iš eilės sidabro paklausa viršija pasiūlą. Šis negebėjimas atliepti rinkos poreikių buvo akivaizdus ir 2022 m., kai nebuvo patenkinta 20 proc. visos paklausos. 2023 m. pasiūlos deficitas sumažėjo, tačiau išlieka akivaizdžiai didelis – 184 mln. uncijų. Šis pasiūlos deficitas atitinka daugiau kaip 5 900 tonų nepatiekto sidabro, arba 15,5 proc. visos 2023 m. sidabro paklausos.

Atsižvelgiant į šią padėtį, sidabro rinkos veiksniai išlieka palankūs. Nepaisant to, šis pasiūlos deficitas ir toliau atspindi kainų nesugebėjimą veiksmingai prisitaikyti prie gamybos trūkumo.

Svarbu nepamiršti, kad sidabro gamyba yra “šalutinis produktas” – sidabras išgaunamas kaip šalutinis aukso, cinko, vario ir kitų metalų kasybos produktas. Todėl rinka jautriau reaguoja į galimą pasiūlos trūkumą.

Ši aplinka yra geras ženklas pilkojo metalo kainai. Nors 26 JAV dolerių lygis jau įveiktas, įvairių rinkos žaidėjų elgsenos analizė rodo, kad šiame etape signalai vis dar lėti. Sidabro institutas savo ataskaitoje pabrėžia gamybos paklausos (įskaitant juvelyrinių dirbinių, sidabro dirbinių, fotografijos ir pramonės paklausą) ir sidabro kainos ryšį. Iš tiesų, jei metalo išgavimas bus didesnis už gamybos paklausą, sidabro kaina mažės, ir atvirkščiai.

Kokios sidabro perspektyvos 2024 m.?

Sidabro rinkoje nuolat jaučiamas pasiūlos deficitas. 2023 m. 15 proc. visos sidabro paklausos lieko nepatenkinta. Skirtumas tarp pasiūlos ir paklausos didėja, ypač dėl pramoninės paklausos, o konkrečiai – dėl didėjančios fotovoltinės pramonės paklausos. Prie to prisideda mažėjantis sidabro gavybos įmonių pelningumas ir smarkiai didėjančios gamybos sąnaudos (+25 proc. iki 2023 m.).

Atsižvelgiant į tai, atrodo, kad sidabras tikrina savo 2020 m. pasiektas aukštumas. Sidabro institutas prognozuoja, kad tikėtinas JAV pinigų politikos švelninimas 2024 m. paskatins žymų tauriųjų metalų kainų augimą, nors neigiama trumpalaikė rizika išlieka.

Tvarus 30 JAV dolerių, o vėliau ir 33,5 JAV dolerių lygio įveikimas galėtų leisti svarstyti apie grįžimą prie 2011 m. buvusių aukštumų, t.y. 40-41 JAV dolerio. Tačiau, jei tokį tikslą norima pasiekti greitai, reikėtų tvaraus rinkos dalyvių susidomėjimo. Bet kuriuo atveju sidabro kainos tendencija išlieka aiški, o spartus kainos augimas gegužės mėn. rodo fundamentalią sidabro kainos kryptį.

Vis dėlto sidabro kainos kilimas įmanomas tik tuo atveju, jei matysime atsigaunančią investicijų, sidabro dirbinių ir juvelyrinių dirbinių paklausą. Pagal tokį scenarijų kaina galėtų priartėti prie 30 ar net 33 JAV dolerių, jei aukso kaina taip pat augs.

Yra sandėlyje

1 oz Britanijos sidabrinė moneta „Britannia“

Parduodame 1+ 38,45 € 27.73 27,73 38.45 38,45 38.15 38,15 37.85 37,85 37.55 37,55
Parduodame 50+ 37,55 € 27.73 27,73 38.45 38,45 38.15 38,15 37.85 37,85 37.55 37,55
Mes perkame 27,73
Palyginti Pranešimas Įdėti į krepšelį

_____________________

Šaltinis: silverinstitute.org
Atsakomybės ribojimas

Ši ataskaita yra parengta kaip rinkodaros pranešimas ir yra tik informacinio pobūdžio. Nei šioje ataskaitoje pateikta informacija, nei bet kokia nuomonė (nepriklausomai nuo šaltinio) nėra ir neturėtų būti laikoma pasiūlymu, rekomendacija, patarimu ar kvietimu teikti pasiūlymą pirkti ar parduoti bet kokią finansinę priemonę. Šioje ataskaitoje pateikta informacija nėra investavimo ar mokesčių konsultacija ir joje neatsižvelgiama į konkrečius investavimo tikslus, rizikos lūkesčius ir finansinę padėtį bet kurio asmens, kuris gali gauti šią ataskaitą. Šios ataskaitos negalima platinti, kopijuoti, atgaminti ar keisti be išankstinio raštiško bendrovės sutikimo. Papildomą informaciją, kuri taip pat negali būti laikoma patarimu ir (arba) rekomendacija, galima gauti iš bendrovės atskiru prašymu.

Finansinė grupė “Tavex Group” yra vienintelė oficiali investicinių aukso gamyklų Valcambi SAPAMP SuisseThe Perth Mint, The Royal MintAustrian Mint, Rand refinery ir Argor-Heraeus atstovė Baltijos ir Skandinavijos šalyse.

Komentarai

Aukso kaina (XAU-EUR)
2251,97 EUR/oz
  
- 22,37 EUR
Sidabro kaina (XAG-EUR)
27,80 EUR/oz
  
- 0,92 EUR

Jums taip pat gali patikti paskaityti