Pridėti kainų pranešimą

Netoli 2000 JAV dolerių ribos: aukso kaina pasiekė naują rekordą

Paskelbė Tavex SIA kategorijoje Naujienos 20.10.2023
Aukso kaina (XAU-EUR)
2151,85 EUR/oz
  
- 8,20 EUR
Sidabro kaina (XAG-EUR)
27,99 EUR/oz
  
- 0,20 EUR
Netoli 2000 JAV dolerių ribos aukso kaina pasiekė naują rekordą

Aukso kainos didėjimas, prasidėjęs šių metų spalio 6 d., prasidėjus karo veiksmams tarp Izraelio ir “Hamas”, tęsiasi. Tauriojo metalo kaina per pastarąsias dvi savaites pakilo 8,5 proc. ir šiandien pasiekė naują rekordą – 1 985 USD už unciją.


Nuo konflikto pradžios naftos kaina taip pat pakilo nuo 81 JAV dolerio už barelį “Hamas” išpuolio dieną iki daugiau kaip 89 JAV dolerių šiandien, o paskutinę prekybos minutę “Brent” rūšies naftos kaina pakilo nuo 83 iki 93 JAV dolerių.

Daugelis analitikų teigia, kad aukso kaina tokiomis sąlygomis ir toliau kils, nepriklausomai nuo obligacijų pajamingumo, ir mano, kad nafta suteiks papildomą postūmį geltonajam metalui.

Tavex Lithuania prekybos skyriaus vadovas Janis Astičas (Jānis Astičs) pabrėžia, kad

Geopolitinė situacija stipriai įtakoja aukso kainas, o jei atsižvelgsime į šalių vidaus problemas ir riziką, tai nelabai svarbu koks dabar rinkoje obligacijų pajamingumas.

Prie viso to prisideda JAV finansinė parama Ukrainai ir Izraeliui, nepaisant to, kad JAV skola sudaro 122 % BVP. Šį pirmadienį JAV iždo sekretorė Janet Yellen pasiuntė aiškią žinią – JAV ir toliau galingai rems kariaujančias šalis. Svarbu suvokti, kad kiekvienas naujas konfliktas valstybėms reiškia ir taip milžiniško biudžeto deficito didinimą, o tai yra dar vienas smūgis doleriui. Juk šios skylės biudžete neįmanoma užlopyti kitaip, kaip tik spausdinant pinigus.

Ko mus išmokė Covid krizė? Nekontroliuojamos pinigų injekcijos į sistemą sukelia infliaciją ir nėra jos absorbuojamos, kaip manė valdžia. Tai reiškia, kad naujų konfliktų, kuriuose JAV turi “dolerio” akcijų, vystymasis lems pinigų spausdinimą, didesnę infliaciją ir, ne mažiau svarbu, daugiau vidinių konfliktų JAV.

Svarbiausi aukso kainą lemiantys veiksniai

Bendrovės “Walsh Trading” komercinio apsidraudimo direktorius Šonas Luskas (Sean Lusk) duodamas interviu “Kitco” sakė, kad nors dabar auksas sulaukia per daug dėmesio, ateities sandoriai rodo, kad ir kitais metais aukso kainos didės. S. Luskas pridūrė, kad sezoniniai veiksniai dabartinėje aplinkoje neturi didelės reikšmės. Ir nors klasikiniai veiksniai, tokie kaip vestuvių sezonas, Divali šventė ar Valentino diena, gali suteikti auksui trumpalaikį postūmį, dabar jie, palyginti su makroekonominėmis tendencijomis ir geopolitiniais įvykiais, nublanksta.

S&P500 ir Dow indeksų tikimybė

JAV būklė reikšmingose srityse taip pat toliau blogėja. Luskas atkreipė dėmesį į praėjusios savaitės naujausias vartotojų kainų indekso ir gamintojų kainų indekso ataskaitas, taip pat į trečiadienio mažmeninės prekybos duomenis, kurie rodo grįžtančią infliaciją. “Dėl įvykių pasaulyje ir šiek tiek nekontroliuojamos situacijos populiariausi pasaulio indeksai S&P500 ir Dow turi tendenciją mažėti”, – sakė Luskas. “Atsižvelgiant į šiuos veiksnius, jei tai nėra ideali situacija brangiesiems metalams ir kitiems saugiems aktyvams, nežinau, kas tada galėtų būti”, – pridūrė jis.

Mūsų nuomone, auksas yra pasirengęs atlaikyti trumpalaikę kylančių naftos kainų bangą ir turėtų tapti saugiu finansiniu aktyvu.

10 g aukso luitas yra pagamintas Valcambi, didžiausioje Šveicarijos tauriųjų metalų liejykloje Yra sandėlyje

10 gramų Valcambi Suisse aukso luiteliai

Parduodame 1+ 737,03 € 698.39 698,39 737.03 737,03 733.57 733,57 730.11 730,11
Parduodame 25+ 730,11 € 698.39 698,39 737.03 737,03 733.57 733,57 730.11 730,11
Mes perkame 698,39
Palyginti Pranešimas Įdėti į krepšelį

_____________________

Atsakomybės ribojimas
Ši ataskaita yra parengta kaip rinkodaros pranešimas ir yra tik informacinio pobūdžio. Nei šioje ataskaitoje pateikta informacija, nei bet kokia nuomonė (nepriklausomai nuo šaltinio) nėra ir neturėtų būti laikoma pasiūlymu, rekomendacija, patarimu ar kvietimu teikti pasiūlymą pirkti ar parduoti bet kokią finansinę priemonę. Šioje ataskaitoje pateikta informacija nėra investavimo ar mokesčių konsultacija ir joje neatsižvelgiama į konkrečius investavimo tikslus, rizikos lūkesčius ir finansinę padėtį bet kurio asmens, kuris gali gauti šią ataskaitą. Šios ataskaitos negalima platinti, kopijuoti, atgaminti ar keisti be išankstinio raštiško bendrovės sutikimo. Papildomą informaciją, kuri taip pat negali būti laikoma patarimu ir (arba) rekomendacija, galima gauti iš bendrovės atskiru prašymu.

Finansinė grupė “Tavex Group” yra vienintelė oficiali investicinių aukso gamyklų Valcambi SAPAMP SuisseThe Perth Mint, The Royal MintAustrian Mint, Rand refinery ir Argor-Heraeus atstovė Baltijos ir Skandinavijos šalyse.

Komentarai

Aukso kaina (XAU-EUR)
2151,85 EUR/oz
  
- 8,20 EUR
Sidabro kaina (XAG-EUR)
27,99 EUR/oz
  
- 0,20 EUR

Jums taip pat gali patikti paskaityti