Pridėti kainų pranešimą

Aukso saugojimas. Ar tai tikrai brangu ir nepasiekiama?

Paskelbė Tavex SIA kategorijoje Naujienos 29.09.2022
Aukso kaina (XAU-EUR)
2151,85 EUR/oz
  
- 8,57 EUR
Sidabro kaina (XAG-EUR)
27,99 EUR/oz
  
- 0,21 EUR

Žmogus, kuris niekada nesidomėjo investavimu į auksą, paklaustas, kas jam trukdo įsigyti aukso monetą ar luitą, greičiausiai atsakytų – aukso saugojimas:

Nes aš nežinau, ką toliau daryti su šiuo auksu!

Tarkime, nusipirkau aukso luitą, o kas paskiau? Laikyti jį namie?..

Jūsų banko specialistas į klausimą, ar verta investuoti į auksą, greičiausiai pateiktų standartinį atsakymą: „Auksas – nebloga idėja, bet vėliau jį reikės kur nors saugoti. Paprastam žmogui tai didelė problema“.

Nežinome, ar jūsų banko vizija tikrai tokia, bet aiškiai žinome, kad joks bankas, pats nesiūlantis investicijų į fizinį auksą, nerekomenduos pirkti aukso. Tokio nusiteikimo priežastis labai paprasta – bankų tikslas yra parduoti savo prekę.

Šiandien pasidalinsime savo investicinio aukso saugojimo praktika ir mūsų klientų patirtimi.

Pradėdami aprašymą nustatysime prioritetus. Aukso saugojimo prioritetai: saugumas, pasiekiamumas ir, pageidautina, anonimiškumas.

1. Saugus investicinio aukso laikymas

Kiekvienas Lietuvos gyventojas turi pasirinkimą: saugoti savo auksą savarankiškai arba perleisti atsakomybę už jo saugojimą trečiajai šaliai (pavyzdžiui, savo bankui).

Kredito įstaigos siūlo sprendimą – individualių seifų nuomą vertybėms ir dokumentams laikyti. Individualaus seifo nuomos kaina – 200–300 eurų per metus. Vienas iš svarbiausių su auksu susijusių dalykų yra tai, kad kas mėnesį nereikia mokėti priežiūros mokesčio, kurį sudaro nemaža suma, ypač jei šiame seife laikomos vos kelios monetos ar luitai.

Ar toks saugojimo būdas praktikuojamas Lietuvoje? Taip. Kai kurie tokius seifus nuomojasi dar prieš įsigydami aukso, todėl nepatiria papildomų išlaidų dėl aukso saugojimo juose.

Ar naudoti tokio tipo saugyklą rizikinga? Būtų galima atsakyti, kad saugoti auksą banko seife  visiškai saugu, tačiau verta atminti, kad bet koks klausimas, susijęs su trečiąja šalimi, ne sumažina sandorio riziką, o tik ją padidina.

P. Atonen, Tavex Group koncerno atstovas, atsakingas už sutarčių sudarymą ir bendradarbiavimą su investicinio aukso gamyklomis, išgirdęs klausimą dėl saugojimo, atsako:

Ar esate tikri, kad kas nors sugebės išsaugoti jūsų santaupas geriau nei jūs patys?

Iš tiesų – niekas niekada nepasirūpins jūsų turtu geriau ir atsakingiau už jus.

Galbūt ketinate įsirengti seifą namuose? Tačiau kokybiškas seifas kainuoja gerokai per 100 eurų.

Tarkime, jūsų investicinio aukso vertė yra 5 000 eurų. Kiek realu ir saugu jį saugoti pačiam?

Pagalvokite, ar jums pavyktų kur nors taip paslėpti savo banko kortelę, kad niekas jos nerastų?

Jei atsakymas teigiamas, tuomet galėsite saugoti ir aukso luitus, nes būtent tokio – banko kortelės – dydžio yra nuo 1 iki 100 gramų sveriančių aukso luitų pakuotės.

Didžiausias aukso privalumas – tankis, t. y. didelės vertės prekė yra labai maža. Būtent dėl šios priežasties nuolat saugoti auksą realu ir nesunku.
Kad ir kur laikytumėte auksą, vienas pagrindinių saugumo kriterijų yra reikalavimas neskleisti informacijos. Niekam nepasakokite, kad nusipirkote aukso ir paslėpėte jį savo namuose.

2. Investicijų pasiekiamumas

Svarbu prisiminti, kad vienas iš pagrindinių fizinio turto pranašumų yra jo pasiekiamumas. Kitaip tariant, jūsų auksas turi būti laikomas lengvai (kuo greičiau) pasiekiamoje vietoje. Mūsų praktikoje buvo klientų, pasirinkusių auksą laikyti užsienyje – šalyse, kuriose „veikia patikima bankų sistema“, pvz., Austrijoje ar Šveicarijoje. Šie sprendimai buvo grindžiami asmeniniu nepasitikėjimu esama valstybės finansų sektoriaus sistema. Tiesą sakant, toks saugyklos pasirinkimas turi reikšmingą trūkumą: aukso pasiekiamumas yra dviejų rizikų zonoje. Pirmoji yra geografinė rizika (ir, atsižvelgiant į pandemiją, šią riziką jau pajutome), o antroji – teisinė rizika, nes klientas niekada negali būti visiškai tikras dėl užsienio šalies vidaus politinės situacijos. Neretai vidaus politinė situacija diktuoja sąlygas priimti nepopuliarius sprendimus.

3. Kliento anonimiškumas

Tavex nekuria individualizuotų pardavimo sąrašų ir neplatina šios informacijos trečiosioms šalims, taigi užtikrinamas sandorių konfidencialumas. Kad ir kur nuspręstumėte laikyti savo auksą, mes tvirtai įsitikinę, kad, apie tokį pirkinį nepranešdami net savo geriausiems draugams, užsitikrinsite patikimą aukso saugojimą be jokių papildomų komisinių mokesčių.

Laikyti auksą visai paprasta! Ypač prisimenant, kad ir tyla yra auksas…
Jei vis dar turite klausimų apie aukso saugojimą, į juos atsakysime nemokamos konsultacijos metu.

1 oz aukso luitas yra pagamintas Valcambi, didžiausioje Šveicarijos tauriųjų metalų liejykloje Yra sandėlyje

1 oz Valcambi Suisse aukso luiteliai

Parduodame 1+ 2236,45 € 2150.91 2150,91 2236.45 2236,45 2225.69 2225,69 2217.08 2217,08
Parduodame 21+ 2217,08 € 2150.91 2150,91 2236.45 2236,45 2225.69 2225,69 2217.08 2217,08
Mes perkame 2150,91
Palyginti Pranešimas Įdėti į krepšelį

________________________

Atsakomybės atsisakymas
Ataskaita parengta kaip rinkodaros pranešimas tik informaciniais tikslais. Šiame pranešime pateikta informacija ar nuomonės (neatsižvelgiant į informacijos šaltinį) nėra raginimas, patarimas arba pasiūlymas pirkti ar parduoti bet kokią finansinę priemonę. Šiame pranešime pateikta informacija nėra konsultacija dėl investavimo ar mokesčių ir jame neatsižvelgiama į konkrečius investavimo tikslus, potraukį rizikuoti ir pranešimo gavėjo finansinę padėtį. Šį pranešimą draudžiama platinti, kopijuoti, dauginti ar keisti be išankstinio raštiško įmonės sutikimo. Papildomą informaciją, kuri negali būti laikoma rekomendacija ir (arba) patarimu, siekiant išvengti galimų netikslumų, įmonė pateiks paprašius.

Komentarai

Aukso kaina (XAU-EUR)
2151,85 EUR/oz
  
- 8,57 EUR
Sidabro kaina (XAG-EUR)
27,99 EUR/oz
  
- 0,21 EUR

Jums taip pat gali patikti paskaityti