Pridėti kainų pranešimą

Bloomberg: FED vadovo kalba sužlugdė finansų rinkas

Paskelbė Tavex SIA kategorijoje Naujienos 30.08.2022
Aukso kaina (XAU-EUR)
2221,55 EUR/oz
  
+ 34,57 EUR
Sidabro kaina (XAG-EUR)
28,96 EUR/oz
  
+ 1,74 EUR

Dažnai centrinių bankų vadovų kalbos (ne išimtis ir JAV Federalinis rezervų bankas) sulaukia daugiau dėmesio, nei kitų pareigūnų. Ko gero, tik šalių prezidentai gali konkuruoti su centrinių bankų vadovais pareiškimų svarba.


Kodėl svarbūs tokie pareiškimai? Būtent jie gali sukelti audringą finansų rinkos, taip pat analitikų ir investuotojų reakciją.

Praėjusį penktadienį aukso kaina nukrito 1,2 proc. po JAV Federalinių rezervų banko pirmininko Jerome’o Powello kalbos kasmetiniame simpoziume Jackson Hole. FED vadovas teigė, kad reguliatorius ir toliau didins palūkanų normas, kovodamas su infliacija. Palūkanos bus didinamos nepaisant nuosmukio rizikos (nors techniškai ji jau egzistuoja).

  • Dow Jones Industrial Average indekso kritimas viršijo 1 000 punktų ir buvo didžiausias procentine išraiška nuo gegužės 18 d. Penktadienį, užsidarius rinkai, indeksas nukrito 3,03%.
  • S&P 500 ir Nasdaq Composite fiksavo didžiausią nuosmukį nuo birželio mėn.
  • Standard & Poor’s 500 sumažėjo 3,37%.
  • Nasdaq Composite prarado 3,94%.
  • Azijos akcijos pirmadienį nukrito daugiau nei 2%.

Kita vertus, nuo pirmadienio ryto auksas grąžino dalį „prarastos“ kainos.

aukso kaina grafikas

Kas atsitiko Jackson Hole?

FED pirmininkas Jerome’as Powellas savo kalboje simpoziume Jackson Hole pažymėjo, kad norint pažaboti didelę infliaciją, reikia griežtos pinigų politikos. Jis perspėjo dėl galimų ekonominių problemų namų ūkiams ir įmonėms. FED vadovas Powellas iš esmės sugriovė bet kokią investuotojo viltį, kad tolesnis FED griežtinimas bus ne toks agresyvus, sakydamas, kad kainų stabilumo atkūrimas reikalauja griežtų FED veiksmų.

Mes sąmoningai ir tikslingai perkeliame savo politiką į tokį tašką, kad ji labai apribos ekonominę veiklą,

– sakė Powellas.

Tai reiškia lėtesnį ekonomikos augimą, silpnesnę darbo rinką ir „skausmingas pasekmes“ namų ūkiams ir verslui, sakė Powellas. Kartu jis neužsiminė apie konkretų sprendimą, kuris galėtų būti priimtas po rugsėjo mėnesio posėdžio.

Ekspertai vienbalsiai pabrėžia, kad rinkai tokius teiginius sunku suvirškinti.

Prisiminkite, kad auksas naudojamas apsidrausti nuo infliacijos rizikos ir ekonominio neapibrėžtumo. Tuo tarpu augančios palūkanų normos daro auksą mažiau patrauklų investuotojams.


Atsakomybės atsisakymas
Ataskaita parengta kaip rinkodaros pranešimas tik informaciniais tikslais. Šiame pranešime pateikta informacija ar nuomonės (neatsižvelgiant į informacijos šaltinį) nėra raginimas, patarimas arba pasiūlymas pirkti ar parduoti bet kokią finansinę priemonę. Šiame pranešime pateikta informacija nėra konsultacija dėl investavimo ar mokesčių ir jame neatsižvelgiama į konkrečius investavimo tikslus, potraukį rizikuoti ir pranešimo gavėjo finansinę padėtį. Šį pranešimą draudžiama platinti, kopijuoti, dauginti ar keisti be išankstinio raštiško įmonės sutikimo. Papildomą informaciją, kuri negali būti laikoma rekomendacija ir (arba) patarimu, siekiant išvengti galimų netikslumų, įmonė pateiks paprašius.

Komentarai

Aukso kaina (XAU-EUR)
2221,55 EUR/oz
  
+ 34,57 EUR
Sidabro kaina (XAG-EUR)
28,96 EUR/oz
  
+ 1,74 EUR

Jums taip pat gali patikti paskaityti