Pridėti kainų pranešimą

Centriniai bankai: auksą laikome pas save

Paskelbė Tavex SIA kategorijoje Naujienos 31.07.2023
Aukso kaina (XAU-EUR)
2254,00 EUR/oz
  
- 15,75 EUR
Sidabro kaina (XAG-EUR)
27,78 EUR/oz
  
- 0,92 EUR
Centriniai bankai auksa laikome pas save web

Reuters pranešė, kad, remiantis Invesco metine ataskaita, augant obligacijų pajamingumui, rinkos dalyviai siekia didinti investicijas į jas. Kartu padidėjo investavimo į auksą paklausa.


85 valstybinių turto fondų ir 57 centrinių bankų, valdančių maždaug 21 trilijono JAV dolerių vertės turtą, apklausa parodė, kad didėjanti infliacija netrukdo investuoti į obligacijas. Investuotojai siekia didinti investicijas į obligacijas, nes didėja pajamingumas, o Rusijos turto įšaldymas padidino aukso paklausą, teigiama Invesco Ltd. metinėje ataskaitoje.

Centrinių bankų planai

57 centrinių bankų apklausos rezultatai

Dauguma centrinių bankų per ateinančius trejus metus ketina didinti aukso pirkimus. Geltonasis metalas mėgstamas kaip apsidraudimo nuo infliacijos priemonė. Centrinių bankų apklausa rodo, kad vis daugiau šalių savo aukso atsargas laiko pas save.

Kaip pagrindinę apklausos išvadą dėl aukso Invesco atstovas spaudai nurodė šią.

Metų mantra: jei tai mano auksas, noriu, kad jis būtų mano šalyje.

57 centrinių bankų apklausos rezultatai

Lietuvos bankas šiuo metu turi 5,8 tonos aukso. 

Bankų lūkesčiai dėl infliacijos

Tyrimas parodė, kad pastarojo meto suirutė finansų rinkose privertė valstybinių fondų valdytojus gerokai peržiūrėti savo strategijas. Tikimasi, kad artimiausiu metu išliks didelė infliacija ir geopolitinė įtampa. Iš tiesų, daugiau kaip 85 proc. iš 85 metiniame tyrime dalyvavusių nepriklausomų fondų ir 57 centrinių bankų mano, kad artimiausią dešimtmetį infliacija bus didesnė nei per prieš tai buvusį.

Beveik 80 proc. iš 142 apklaustų institucijų didžiausia rizika per ateinančius dešimt metų laiko geopolitinę įtampą, o 83 proc. mano, kad per ateinančius 12 mėnesių infliacija kels problemų.

Užsisakykite nemokamą konsultaciją

_____________________

Atsakomybės atsisakymas
Ataskaita parengta kaip rinkodaros pranešimas tik informaciniais tikslais. Šiame pranešime pateikta informacija ar nuomonės (neatsižvelgiant į informacijos šaltinį) nėra raginimas, patarimas arba pasiūlymas pirkti ar parduoti bet kokią finansinę priemonę. Šiame pranešime pateikta informacija nėra konsultacija dėl investavimo ar mokesčių ir jame neatsižvelgiama į konkrečius investavimo tikslus, potraukį rizikuoti ir pranešimo gavėjo finansinę padėtį. Šį pranešimą draudžiama platinti, kopijuoti, dauginti ar keisti be išankstinio raštiško įmonės sutikimo. Papildomą informaciją, kuri negali būti laikoma rekomendacija ir (arba) patarimu, siekiant išvengti galimų netikslumų, įmonė pateiks paprašius.

Komentarai

Aukso kaina (XAU-EUR)
2254,00 EUR/oz
  
- 15,75 EUR
Sidabro kaina (XAG-EUR)
27,78 EUR/oz
  
- 0,92 EUR

Jums taip pat gali patikti paskaityti