Pridėti kainų pranešimą

Pagrindinės sąvokos: kas yra momentinė kaina, pirkimo ir pardavimo kaina, skirtumas ir priemoka?

Paskelbė Tavex SIA prieš 2 metų
Aukso kaina (XAU-EUR)
2221,55 EUR/oz
  
+ 34,57 EUR
Sidabro kaina (XAG-EUR)
28,96 EUR/oz
  
+ 1,74 EUR

Prieš investuodami į tauriuosius metalus, įsitikinkite, ar žinote šias pagrindines sąvokas: momentinė kaina (angl. „spot price“), pirkimo ir pardavimo kaina (angl. „bid & ask“), skirtumas (angl. „spread“) ir priemoka (angl. „premium“)?

Sąvokos:

Momentinė kaina yra dabartinė aukso ar sidabro rinkos kaina, kurią lemia pasiūlos ir paklausos veiksniai pasaulinėse finansų rinkose. Momentinė kaina – tai 1 Trojos uncijos 999 prabos aukso arba sidabro kaina.

Siūloma kaina (arba, paprastai tariant, pirkimo kaina) yra kaina, už kurią rinkos dalyviai, tokie kaip TAVEX, yra pasirengę bet kuriuo metu pirkti auksą ar sidabrą.

Prašoma kaina (arba, paprastai tariant, pardavimo kaina) yra kaina, už kurią rinkos dalyviai, tokie kaip TAVEX, yra pasirengę bet kuriuo metu parduoti auksą ar sidabrą.

Skirtumas – tai skirtumas tarp pirkimo ir pardavimo kainų. Pavyzdžiui, jei 1 uncijos britų „Britannia“ aukso monetos pirkimo kaina yra 1 400 GBP, o pardavimo kaina yra 1 410 GBP, pirkimo ir pardavimo kainų skirtumas būtų 10 GBP. Mažas pirkimo ir pardavimo kainų skirtumas neretai yra geras aukšto likvidumo rodiklis. Aukšto likvidumo produktų, tokių kaip „Britannia“ aukso moneta, pirkimo ir pardavimo kainų skirtumas bus mažesnis nei ne taip gerai žinomų aukso monetų. Tai reiškia, kad jūs, kaip investuotojas, sutaupysite pinigų pirkdami ar parduodami savo investiciją.

Kiekvieno TAVEX parduodamo produkto kaina turi priemoką. Priemoka yra skirta padengti produkto pagaminimo ir platinimo išlaidas. Kainos priedas apskaičiuojamas iš produkto kainos atėmus metalo momentinę kainą. Pavyzdžiui, jei dabartinė aukso momentinė kaina yra 1 020 EUR, o TAVEX parduoda 1 uncijos „Vienos filharmonijos“ aukso monetą už 1 070 EUR, kainos priemoka būtų 50 EUR.

Jeigu turite daugiau klausimų, nedvejodami rezervuokite konsultaciją arba susiekite su mumis.

Aukso kaina (XAU-EUR)
2221,55 EUR/oz
  
+ 34,57 EUR
Sidabro kaina (XAG-EUR)
28,96 EUR/oz
  
+ 1,74 EUR

Jums taip pat gali patikti paskaityti