Pridėti kainų pranešimą

Kaip aukso paklausa gali apibūdinti ekonomikos būklę?

Paskelbė Tavex SIA kategorijoje Naujienos 21.08.2023
Aukso kaina (XAU-EUR)
2251,97 EUR/oz
  
- 18,85 EUR
Sidabro kaina (XAG-EUR)
27,75 EUR/oz
  
- 0,93 EUR
Kaip aukso paklausa gali apibūdinti ekonomikos būklę?

2023 m. antrąjį ketvirtį JAV BVP sparčiai augo, darbo rinkos sąlygos taip pat buvo džiuginančios ir daugelis su palengvėjimu atsikvėpė, kad JAV išbrido iš recesijos, nors FED padidino palūkanų normas iki aukščiausio lygio per 16 metų. Tačiau yra ir nemažai kitų ženklų, rodančių, kad gali artėti recesija. Vienas iš tokių požymių – gerokai sumažėjusi aukso paklausa technologijų sektoriuje. Mažėjanti aukso paklausa technologijų sektoriuje rodo, kad pasaulyje lėtėja vartojimo išlaidos. Kainų infliacija ir didėjančios palūkanų normos daro spaudimą vartotojams visame pasaulyje.


Balandžio-birželio mėn. aukso paklausa technologijų sektoriuje sumažėjo 10 % (per metus – 70 tonų). Šis sumažėjimas buvo nuo šių metų pradžios stebimos tendencijos tęsinys. Pirmąjį 2023 m. pusmetį aukso paklausa technologijų sektoriuje sudarė 140 tonų – tai silpniausias pirmasis pusmetis nuo tada, kai Pasaulinė aukso taryba (WGC) pradėjo stebėti šiuos duomenis. Šis sumažėjimas pranoko net 2020 m. pirmąjį pusmetį, kai vyriausybės įvedė karantinus dėl COVID-19.

Aukso paklausa

Aukso paklausa

Aukso paklausa technologijų sektoriuje silpna – vartotojų išlaidos nedidelės

WGC duomenimis, aukso paklausos sumažėjimą technologijų sektoriuje lėmė mažos vartotojų išlaidos elektronikai.

Silpna pramoninė aukso paklausa tęsėsi ir antrąjį ketvirtį, nes didėjantis infliacijos lygis darė didelį poveikį visai elektronikos tiekimo grandinei – nuo lustų gamintojų iki galutinių vartotojų.

Antrąjį ketvirtį elektronikos gamyboje buvo sunaudota 56 tonos tauriojo metalo, t. y. 12 % mažiau nei pernai.

Pasaulinė aukso taryba mano, kad:

Tai tiesioginė mažos galutinių vartotojų paklausos buitinei elektronikai – pagrindinei aukso paklausos sričiai šiame segmente – pasekmė.

Tai paskatino neigiamas daugumos pagrindinių prietaisų kategorijų, įskaitant išmaniuosius telefonus, asmeninius ir nešiojamuosius kompiuterius, tiekimo prognozes 2023 m.. Šis dėsningumas atsispindi ir lustų gamintojų finansinėse ataskaitose. Bendrovė “Samsung” pranešė apie 95 proc. sumažėjusį antrojo ketvirčio veiklos pelną.

Sumažėjęs susidomėjimas elektronikos gaminiais atspindi realią vartotojų elgseną, o šis rodiklis daug geriau atspindi dabartinę pasaulio ekonomikos būklę, nei nedarbo ar BVP duomenys. Nepaisant mažesnės paklausos technologijų sektoriuje, bendra fizinio aukso paklausa antrąjį ketvirtį buvo didelė, nes ją skatino investicijos ir centrinių bankų pirkimai.

_____________________

Šaltinis: Pasaulio aukso tarybos ataskaita

Atsakomybės ribojimas

Straipsnį parengė Tavex Latvia rinkodaros ir prekybos skyriai. Ši ataskaita yra parengta kaip rinkodaros pranešimas ir yra tik informacinio pobūdžio. Nei šioje ataskaitoje pateikta informacija, nei bet kokia nuomonė (nepriklausomai nuo šaltinio) nėra ir neturėtų būti laikoma pasiūlymu, rekomendacija, patarimu ar kvietimu teikti pasiūlymą pirkti ar parduoti bet kokią finansinę priemonę. Šioje ataskaitoje pateikta informacija nėra investavimo ar mokesčių konsultacija ir joje neatsižvelgiama į konkrečius investavimo tikslus, rizikos lūkesčius ir finansinę padėtį bet kurio asmens, kuris gali gauti šią ataskaitą. Šios ataskaitos negalima platinti, kopijuoti, atgaminti ar keisti be išankstinio raštiško bendrovės sutikimo. Papildomą informaciją, kuri taip pat negali būti laikoma patarimu ir (arba) rekomendacija, galima gauti iš bendrovės atskiru prašymu.

Komentarai

Aukso kaina (XAU-EUR)
2251,97 EUR/oz
  
- 18,85 EUR
Sidabro kaina (XAG-EUR)
27,75 EUR/oz
  
- 0,93 EUR

Jums taip pat gali patikti paskaityti