Pridėti kainų pranešimą

Lietuviai aktyviai perka auksą dėl ekonominio netikrumo

Paskelbė Tavex SIA kategorijoje Naujienos 16.08.2022
Aukso kaina (XAU-EUR)
2151,85 EUR/oz
  
- 7,13 EUR
Sidabro kaina (XAG-EUR)
27,99 EUR/oz
  
- 0,16 EUR
Fizinio aukso Lietuva

Dėl regioninių neaiškumų lietuviai perka aukso luitus ir monetas. Lietuvos monetų kalyklos vadovas sako, kad per krizes dažnai investicijos plūsta į auksą, praneša Lietuvos nacionalinis transliuotojas LRT.

Žmonių motyvacija pirkti auksą yra suprantama. Paprastai sakoma, kad pinigai greitai dingsta, o auksas yra stabilus ir lengvai parduodamas. Palyginti su praėjusiais metais, aukso pardavimas 2022 metais išaugo kelis kartus.

– informavo vienintelės Baltijos šalyse monetų kalyklos direktorius Linas Veikalas.

Visų pirma, pakilimas prasidėjo po karo Ukrainoje pradžios. Istoriškai auksas buvo „krizinis“ investavimo instrumentas. Žvelgiant į visą situaciją, į šiandienos infliaciją, Lietuvos monetų kalykla tikisi, kad aukso kaina kils.

Karui prasidėjus Tavex Group aukso kaina ir paklausa didėjo tiesiogine prasme kas valandą. Investicinis auksas buvo šluojamas iš rinkos. Aukso kaina priklauso nuo biržos ir gali svyruoti kasdien. Šiuo metu ne tik aukso kainą, bet ir fizinio aukso pasiūlą įtakoja vienas svarbus veiksnys – rusiško aukso draudimas.

Aukso paklausa Baltijos šalyse

Tavex Group duomenimis, fizinio aukso paklausa Baltijos šalyse B2C segmente nuo vasario pabaigos išaugo iki maždaug 200 kg investicinio aukso per mėnesį. Vidutinė sandorio vertė yra apie 3000 €.

Tavex atstovas praneša, kad tendencija nuo vasario nesikeičia ir finansinė grupė tikisi šiemet pasiekti didžiausią aukso pardavimo apimtį per 20 bendrovės veiklos metų.

Tavex tauriųjų metalų rinkos skyriaus vadovas Jānis Astičs

Gyvename naujoje realybėje, kai fizinio aukso paklausa labai didelė, o gamybos pajėgumai pasiekę maksimumus.

2021 metų pabaigoje buvo įprasta dirbti taip, kad visi galėjo ateiti ir nusipirkti aukso luito ar monetos, visi investiciniai produktai buvo prieinami vietoje.” – informavo Jānis Astičs, Tavex Lietuva tauriųjų metalų rinkos skyriaus vadovas.

Oficialus gamintojų atstovas Baltijos šalyse

Dabar įprasta situacija, kad kai kurie aukso luitų gaminiai gamyklose nepagaminami taip greitai, kaip mes įpratome. Rugpjūčio mėnesį viena didžiausių Europos aukso perdirbimo gamyklų Valcambi, kurios oficialus atstovas Skandinavijoje ir Baltijos šalyse yra Tavex Group, informavo apie ilgesnius pristatymo terminus. Aukso pristatymo tvarkaraštyje matome, kad kai kurie Valcambi aukso luitų  pristatymai numatomi ne greičiau nei po 5-6 savaičių. Tai neabejotinai turės įtakos pristatymo terminams visame Baltijos regione, nes niekas negaus aukso greičiau nei Tavex grupė.

Sandėliuose vis dar yra aukso

Pozityvi žinia šioje situacijoje yra tokia, kad kai kurios aukso perdirbimo gamyklos ir monetų kalyklos vis dar pristato įprastomis sąlygomis, todėl žmonės vis dar turi galimybę įsigyti investicinio aukso gaminių, kurie yra sandėliuose ir gali būti nedelsiant išsiųsti ir pristatyti klientui.

Aukso luitai ir monetos išlieka populiariausia tauriojo metalo pirkimo forma Lietuvoje. Paprastai žmonės investuoja į didesnius aukso luitus, sveriančius iki 50 – 100 gramų, tačiau Tavex siūlo priimtiną kainą net ir mažiems aukso luitams – tai reiškia, kad kiekvienas gali sau leisti investuoti į auksą.

#1 Europoje
Yra sandėlyje

1 oz Austrijos aukso moneta „Austrijos filharmonija“

Parduodame 1+ 2266,58 € 2157.3 2157,30 2266.58 2266,58 2253.67 2253,67 2245.06 2245,06
Parduodame 10+ 2245,06 € 2157.3 2157,30 2266.58 2266,58 2253.67 2253,67 2245.06 2245,06
Mes perkame 2157,30
Palyginti Pranešimas Įdėti į krepšelį

__________________

Šaltinis:

Atsakomybės atsisakymas:
Ataskaita parengta kaip rinkodaros pranešimas tik informaciniais tikslais. Šiame pranešime pateikta informacija ar nuomonės (neatsižvelgiant į informacijos šaltinį) nėra raginimas, patarimas arba pasiūlymas pirkti ar parduoti bet kokią finansinę priemonę. Šiame pranešime pateikta informacija nėra konsultacija dėl investavimo ar mokesčių ir jame neatsižvelgiama į konkrečius investavimo tikslus, potraukį rizikuoti ir pranešimo gavėjo finansinę padėtį. Šį pranešimą draudžiama platinti, kopijuoti, dauginti ar keisti be išankstinio raštiško įmonės sutikimo. Papildomą informaciją, kuri negali būti laikoma rekomendacija ir (arba) patarimu, siekiant išvengti galimų netikslumų, įmonė pateiks paprašius.

Komentarai

Aukso kaina (XAU-EUR)
2151,85 EUR/oz
  
- 7,13 EUR
Sidabro kaina (XAG-EUR)
27,99 EUR/oz
  
- 0,16 EUR

Jums taip pat gali patikti paskaityti