Tavex (Tavex SIA) tinklalapis naudoja slapukus, kad suteiktų jums asmeninę informaciją apie mūsų paslaugas ir pagerintų svetainės veikimą. Jei duodate sutikimą, paspauskite mygtuką „Sutikti su visais slapukais“. Jei norite tvarkyti savo nuostatas, paspauskite „Tvarkyti slapukus“. Jūsų pasirinkimas bus saugomas 60 savaičių
Pasirinkite, kokius slapukus leidžiate naudoti
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir tiesioginės rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Slapukų politika
Pasaulinė aukso taryba (WGC): palankus trečiasis metų ketvirtis Q3, kurį lėmė didesni vartotojų ir centrinių bankų pirkimai, padėjo aukso paklausai atsigauti iki lygio, buvusio iki COVID.
Aukso paklausa (neįskaitant užbiržinės rinkos) trečiąjį ketvirtį buvo 28% didesnė ir pasiekė 1 181 t. Paklausa šiais metais, palyginti su tuo pačiu 2021 m. laikotarpiu, išaugo 18 % ir grįžo į priešpandeminį lygį.
Nepaisant blogėjančios pasaulio ekonomikos, aukso poreikis juvelyriniams dirbiniams pasiekė 523 t ir palyginus su praėjusiais metais išaugo 10%. Šių metų paklausa yra šiek tiek didesnė (+2%) – t.y. 1 454 t.
Investicinio aukso paklausa (neįskaitant užbiržinės rinkos) trečiąjį ketvirtį buvo 47 % mažesnė nei per praėjusius metus – 124 t, o tai atspindi pablogėjusias kai kurių investuotojų segmentų nuotaikas. 36% didesnio investicijų į aukso luitus ir monetas augimo (iki 351 t) nepakako 227 t biržoje prekiaujamų fondų pardavimams kompensuoti. Užbiržinės rinkos paklausa per ketvirtį labai sumažėjo, o tai atspindėjo pablogėjusias investuotojų nuotaikas biržoje prekiaujamų fondų ir ateities sandorių rinkose.
Centriniai bankai ir toliau kaupė auksą, o per ketvirtį supirkta beveik 400 tonų.
Dėl pasaulinio ekonomikos nuosmukio technologijose naudojamo aukso paklausa, palyginus su praėjusiais metais, krito 8%.
Bendra aukso pasiūla nežymiai padidėjo (+1% per metus) iki 1215 t. Šeštą ketvirtį iš eilės kasyklų gamybos metinis augimas buvo iš dalies kompensuotas daug mažesniu perdirbamo aukso kiekiu.
Aukso kaina ir fizinio aukso paklausa trečiąjį ketvirtį
Trečiąjį ketvirtį LBMA aukso kaina nukrito 8%. Tokį rezultatą sąlygojo stiprėjantis JAV doleris, nes FED, kovodamas su didele infliacija, padidino palūkanų normas. Tačiau vidutinė aukso kaina trečiąjį ketvirtį buvo tik 3% mažesnė lyginant su praėjusiais metais, o tai labiau atitiko santykinį paklausos ir pasiūlos rodiklį per ketvirtį.
Investuotojų prioritetai šiek tiek skyrėsi. Augant pasaulinei infliacijai mažmeniniai investuotojai didino aukso atsargas, o biržoje prekiaujamų fondų investuotojai dėl didėjančių pasaulinių palūkanų normų savo turimas atsargas mažino.
Indija sąlygojo didžiąją dalį juvelyrinio aukso paklausos atsigavimo. Miesto vartotojai trečiąjį ketvirtį buvo Indijos paklausos variklis, paskatinęs grįžimą į iki COVID buvusį ekonominės veiklos lygį.
Mažmeninės prekybos paklausa Kinijoje sustiprėjo sušvelnėjus karantino apribojimams. Juvelyrinių dirbinių pirkėjai išlošė iš aukso kainos sumažėjimo, nes svarbiausiuose miestuose sušvelnėjo karantino apribojimai. Mažmeninius investuotojus skatino aukso patrauklumas nuvertėjančios vietinės valiutos ir krentančių vietos akcijų kainų fone.
Atsakomybės atsisakymas Ataskaita parengta kaip rinkodaros pranešimas tik informaciniais tikslais. Šiame pranešime pateikta informacija ar nuomonės (neatsižvelgiant į informacijos šaltinį) nėra raginimas, patarimas arba pasiūlymas pirkti ar parduoti bet kokią finansinę priemonę. Šiame pranešime pateikta informacija nėra konsultacija dėl investavimo ar mokesčių ir jame neatsižvelgiama į konkrečius investavimo tikslus, potraukį rizikuoti ir pranešimo gavėjo finansinę padėtį. Šį pranešimą draudžiama platinti, kopijuoti, dauginti ar keisti be išankstinio raštiško įmonės sutikimo. Papildomą informaciją, kuri negali būti laikoma rekomendacija ir (arba) patarimu, siekiant išvengti galimų netikslumų, įmonė pateiks paprašius.
Komentarai