Pridėti kainų pranešimą

Tauriųjų metalų rinkos apžvalga 2022 m. rugsėjo mėn. 12 – 19 d.

Paskelbė Tavex SIA kategorijoje Naujienos 20.09.2022
Aukso kaina (XAU-EUR)
2141,97 EUR/oz
  
- 13,52 EUR
Sidabro kaina (XAG-EUR)
26,94 EUR/oz
  
- 0,50 EUR
Tauriųjų metalų rinkos apžvalga 2022 m. rugsėjo mėn. 12 – 19 d.

Praėjusią savaitę brangiųjų metalų kainos žymiai sumažėjo JAV federalinio rezervo posėdžio išvakarėse, per kurį buvo tikimasi staigaus palūkanų normų padidėjimo. Tai prisidėjo prie JAV dolerio sustiprinimo, kuris darė neigiamą poveikį tauriųjų metalų rinkoms. Svarbų vaidmenį vaidino pastebimas investuotojų pasitraukimas iš ETF (popierinio aukso) fondų.


Padėtis JAV

Rugpjūčio mėn. JAV vartotojų kainos (CPI) išaugo 8,3%, kas rodė nedidelį infliacijos sulėtėjimą. Tai nėra pakankamai greitas infliacijos sulėtėjimas, todėl investuotojai tikisi ryškesnio palūkanų normų padidėjimo.

Rugsėjo 23 d. FED vadovas Džeromas Pauelas (Jerome Powell) skaitys pranešimą. Spėjama, kad posėdyje, kuris vyks rugsėjo mėn. 20–21 d. reguliatorius padidins palūkanų normas iki 3,0–3,25%. Dėl šios priežasties ši savaitė žada būti nestabili tauriesiems metalams.

Padėtis ES

ECB atstovai pranešė, kad bankas padidins palūkanų normą, iki pasieks tikslinį infliacijos lygį. Spalio mėn. vėl galimas 0,75% padidėjimas. ECB atstovai teigia, kad agresyvesnis palūkanų normų padidėjimas bus griežtėjimo ciklo pradžioje.

AUKSAS

Fizinių metalų paklausa Azijoje praėjusią savaitę išaugo dėl sumažėjusių kainų bei vestuvių ir festivalių sezono pradžios. Juvelyrai aktyviai pirko metalą, tikėdamiesi mažmeninės prekybos paklausos padidėjimo. Aukso importas augo rugpjūčio mėn., to paties tikimasi ir rugsėjo mėn. Jei kainos išliks dabartiniame lygyje arba toliau mažės, mažmeninė paklausa gali labai išaugti.

Artėjanti „Auksinė savaitė“ Kinijoje, spalio mėn. pradžioje, palaiko aukso paklausą, tačiau karantino apribojimų įvedimas gali neigiamai paveikti didmeninę aukso paklausą.

Liepos mėn. aukso importas Kinijoje pasiekė 178 tonas, o tai buvo didžiausias rodiklis liepos mėnesiais nuo 2017 m. Didelė vidaus paklausa, tauriųjų metalų kaina pasaulio rinkose skatino šio metalo tiekimą Kinijai.

JAV dolerio stiprėjimo ir tikėtino procentinės palūkanų normos padidėjimo fone, praėjusią savaitę aukso kainos sumažėjo nuo 1,715 USD/oz iki 1 663,2 USD/oz. Investuotojų pasitraukimas iš aukso ETF fondų tęsėsi, tempas šiek tiek pagreitėjo.

Pasak WGC, 36 -ąją savaitę, ETF fondų investicijos į auksą sudarė 13,7 tonos. Bendras ETF fondų atsargų lygis buvo 3 632,7 tonos aukso.

XAU USD grafikai

Tendencija dramatiškai keičiasi po naujausių žinių

Šį rytą, rugsėjo 21 d., Rusijos prezidento kalba, kurioje jis paskelbė apie dalinę mobilizaciją, sujudino rinkas. Aukso kaina šoktelėjo į viršų ir per kelias valandas pasiekė beveik 1689 EUR už unciją lygį. Galima sakyti, kad sustiprėjo ir JAV doleris.

XAU EUR

SIDABRAS

Sidabro rinka išlaikė nepastovumą. Praėjusią savaitę sidabro kainos mažėjo nuo 19,42 USD/oz iki 18,82 USD/oz, o po to grįžo į 19,68 USD/oz lygį. Aukso/sidabro kainų santykis sumažėjo iki 86,0 (vidutinė 5 metų vertė yra 79,50).
Taip pat skaitykite:

_____________________

Atsakomybės atsisakymas
Šiame pranešime pateikta informacija ar nuomonės (neatsižvelgiant į informacijos šaltinį) nėra raginimas, patarimas arba pasiūlymas pirkti ar parduoti bet kokią finansinę priemonę. Šiame pranešime pateikta informacija nėra konsultacija dėl investavimo ar mokesčių ir jame neatsižvelgiama į konkrečius investavimo tikslus, potraukį rizikuoti ir pranešimo gavėjo finansinę padėtį. Šį pranešimą draudžiama platinti, kopijuoti, dauginti ar keisti be išankstinio raštiško įmonės sutikimo. Papildomą informaciją, kuri negali būti laikoma rekomendacija ir (arba) patarimu, siekiant išvengti galimų netikslumų, įmonė pateiks paprašius.

Aukso kaina (XAU-EUR)
2141,97 EUR/oz
  
- 13,52 EUR
Sidabro kaina (XAG-EUR)
26,94 EUR/oz
  
- 0,50 EUR

Jums taip pat gali patikti paskaityti