Tavex (Tavex SIA) tinklalapis naudoja slapukus, kad suteiktų jums asmeninę informaciją apie mūsų paslaugas ir pagerintų svetainės veikimą. Jei duodate sutikimą, paspauskite mygtuką „Sutikti su visais slapukais“. Jei norite tvarkyti savo nuostatas, paspauskite „Tvarkyti slapukus“. Jūsų pasirinkimas bus saugomas 60 savaičių
Pasirinkite, kokius slapukus leidžiate naudoti
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir tiesioginės rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Slapukų politika
Dideli centrinių bankų pirkimai ir biržose prekiaujamų investicinių fondų prekybos sulėtėjimas padidino metinę aukso paklausą iki aukščiausio lygio per pastaruosius 11 metų.
Metinė aukso paklausa (nevertinant vertybinių popierių biržos rinkos) šoktelėjo 18% iki 4741 tonos, ir buvo beveik tokia pati, kaip ir 2011 m. – sensacingo investicijų poreikio metu. Rekordinė paklausa buvo ketvirtąjį metų ketvirtį (1 337 tonos).
Juvelyrinių dirbinių poreikis 2022 metais sumažėjo 3% procentais, iki 2086 tonų. Didžiausias paklausos sumažėjimas buvo juntamas ketvirtąjį ketvirtį, kai aukso kaina ženkliai padidėjo.
Investicinis poreikis (nevertinant vertybinių popierių biržos rinkos) pernai siekė 1107 t (+10%). Aukso luitų ir monetų paklausa išaugo 2%, iki 1217 tonų.
Didžiulė centrinių bankų paklausa antrą ketvirtį iš eilės (417 tonų) lėmė centrinių bankų metinių pirkimų maksimalų lygį. Apie daugumą iš jų net nebuvo viešai skelbiama.
Blogėjančios pasaulinės ekonomikos prognozės sumažino plataus vartojimo elektronikos paklausą. Technologinio aukso paklausa ketvirtąjį ketvirtį smarkiai sumažėjo, o tai įtakojo bendrą metinį sumažėjimą (-7%) .
Bendros metinės aukso atsargos 2022 metais išaugo 2%, iki 4755 tonų. Žaliavų gavyba išaugo iki ketverių metų aukščiausio lygio ir sudarė 3612 tonų.
„Citic Securities“ prognozė: aukso poreikis 2023 m. bus rekordinis
Biržoje kotiruojamas didžiausias Kinijos brokeris „Citic Securities“ išreiškė nuomonę, kad aukso kainos 2023 metais pasieks rekordinį lygį. Ši prognozė grindžiama informacija apie Kinijos centrinio banko aukso pirkimus, kas laikoma patikimu aukso kainos didėjimo signalu.
Kinijos centrinis bankas lapkritį nupirko 32 tonas aukso, o gruodį – 30 tonų. Oficialiai Kinijos aukso atsargos siekia 2010 tonų.
Pasaulio aukso taryba praneša, kad kiti centriniai bankai trečiąjį 2022 m. ketvirtį nupirko beveik 400 tonų aukso.
Pasaulio centrinių bankų aukso pirkimai yra vienas patikimiausių aukso kainų kilimo rodiklių. Tikimasi, kad aukso kaina išlaikys savo pagreitį, kurį palaikys blėstantys FED palūkanų kėlimo lūkesčiai, besitęsiantys geopolitiniai konfliktai ir ekonomikos nuosmukis,
Remiantis „Citic“ prognozėmis, aukso kaina gali viršyti 2000 USD už Trojos unciją ribą. Teisybės dėlei reikia pažymėti, kad „Citic Securities“ neįvardija konkrečios tikslinės kainos.
Atsakomybės atsisakymas Ataskaita parengta kaip rinkodaros pranešimas tik informaciniais tikslais. Šiame pranešime pateikta informacija ar nuomonės (neatsižvelgiant į informacijos šaltinį) nėra raginimas, patarimas arba pasiūlymas pirkti ar parduoti bet kokią finansinę priemonę. Šiame pranešime pateikta informacija nėra konsultacija dėl investavimo ar mokesčių ir jame neatsižvelgiama į konkrečius investavimo tikslus, potraukį rizikuoti ir pranešimo gavėjo finansinę padėtį. Šį pranešimą draudžiama platinti, kopijuoti, dauginti ar keisti be išankstinio raštiško įmonės sutikimo. Papildomą informaciją, kuri negali būti laikoma rekomendacija ir (arba) patarimu, siekiant išvengti galimų netikslumų, įmonė pateiks paprašius.
Komentarai