Tavex (Tavex SIA) tinklalapis naudoja slapukus, kad suteiktų jums asmeninę informaciją apie mūsų paslaugas ir pagerintų svetainės veikimą. Jei duodate sutikimą, paspauskite mygtuką „Sutikti su visais slapukais“. Jei norite tvarkyti savo nuostatas, paspauskite „Tvarkyti slapukus“. Jūsų pasirinkimas bus saugomas 60 savaičių
Pasirinkite, kokius slapukus leidžiate naudoti
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir tiesioginės rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Slapukų politika
Ir Amerikoje, ir Europoje pastebima kurioziška tendencija: į bankrutuojančių gelbėjimą įsitraukia ne tik monetarinė valdžia, bet ir konkurentai. Šveicarijos bankas UBS išreiškė norą išpirkti Credit Suisse (ne be tvirtos Šveicarijos centrinio banko paramos). Amerikos finansų gigantai JPMorgan Chase, Bank of America, Citigroup, Wells Fargo nusprendė indėlių pavidalu įnešti apie 30 mlrd. dolerių į griūnantį First Republic Bank.
Ar tai klasikinis kapitalizmas? Juk kapitalizmo sąlygomis bankrotas laikomas normalia procedūra, o verslumo rizikas prisiima arba pats verslininkas, arba jis kartu su draudimo bendrovėmis.
JAV Federalinė indėlių draudimo komisija (FDIC) paskelbė, kad, ji ne tik garantuoja pirmųjų dviejų didžiausių žlugusių bankų (SVB ir Signature) indėlių draudimą iki 250 000 USD, kaip, kad numato įstatymas, bet ir daugumos neapdraustų fizinių asmeninių indėlių draudimą. Apie 90% indėlių SVB banke nebuvo apdrausti. Pagal amerikietiškus standartus tai itin dosnus valdžios gestas.
JAV bankų sistema
Tiek fizinių, tiek juridinių asmenų apdraustų indėlių dalis įvairiose valstijose labai skiriasi. Išskirtinė situacija yra Kalifornijoje, kur neapdraustų indėlių dalis yra apie 90%, kai tuo tarpu kitose valstijose ši dalis svyruoja nuo 8% iki 62%. Vidutiniškai apie 40% indėlių Jungtinėse Valstijose nėra apdrausti, o tai yra daugiau nei 9,2 trilijono dolerių. Jei FED nenumalšins panikos ir susirūpinusių indėlininkų gausos bankuose, kyla „domino efekto“ rizika. Galbūt tai paaiškina valdžios dosnumą.
Didėjant panikai dėl bankų krizės, gilios recesijos rizika vis dar išlieka aktuali. Finansų sistema, pripratusi gyventi iš „pigių” pinigų (žemų FED palūkanų normų ir neriboto pinigų kiekio), pasirodė nepasirengusi aukštesnioms palūkanoms ir „brangių” pinigų erai.
Pastarosiomis dienomis reitingų agentūra „Moody’s“ pakeitė JAV bankų sistemos perspektyvą iš „stabilios“ į „neigiamą“, sumažindama iš karto šešių bankų kredito reitingą.
Kol FED veikia patikrintais metodais, užtikrindamas bankams likvidumą, sistemai negresia greitas žlugimas. Tačiau FED ištekliai taip pat yra riboti, JAV negali neribotai spausdinti pinigų. Šiuo metu FED yra unikalioje situacijoje toliau didindamas palūkanų normas ir tuo pačiu plėsdamas pinigų pasiūlą. Žemiau pateiktame grafike aiškiai matome, kad FED pakeitė savo pinigų įliejimo į rinką poziciją ir faktiškai panaikino per pastaruosius mėnesius pasiektą rezultatą.
Tai, ką dabar matome JAV, yra klasikinė pasitikėjimo krizė. O kai ištinka pasitikėjimo krizė, ypač bankiniame sektoriuje, žmonės ieško prieglobsčio. Ir tikriausiai nėra pasaulyje saugesnės vietos už auksą. Tai yra vienas iš aukščiausios kokybės aktyvų, neturintis sandorio ar kredito rizikos.
Atsakomybės atsisakymas Ataskaita parengta kaip rinkodaros pranešimas tik informaciniais tikslais. Šiame pranešime pateikta informacija ar nuomonės (neatsižvelgiant į informacijos šaltinį) nėra raginimas, patarimas arba pasiūlymas pirkti ar parduoti bet kokią finansinę priemonę. Šiame pranešime pateikta informacija nėra konsultacija dėl investavimo ar mokesčių ir jame neatsižvelgiama į konkrečius investavimo tikslus, potraukį rizikuoti ir pranešimo gavėjo finansinę padėtį. Šį pranešimą draudžiama platinti, kopijuoti, dauginti ar keisti be išankstinio raštiško įmonės sutikimo. Papildomą informaciją, kuri negali būti laikoma rekomendacija ir (arba) patarimu, siekiant išvengti galimų netikslumų, įmonė pateiks paprašius.
Komentarai