Pridėti kainų pranešimą

Ko laukti iš aukso 2024 m.?

Paskelbė Tavex SIA kategorijoje Naujienos 16.01.2024
Aukso kaina (XAU-EUR)
2151,85 EUR/oz
  
- 7,57 EUR
Sidabro kaina (XAG-EUR)
27,99 EUR/oz
  
- 0,22 EUR

Šių metų pradžioje paskelbėme prognozę, kurioje teigėme, kad “auksas 2023 m. antroje pusėje gali įveikti 2050 JAV dolerių už unciją ribą ir galbūt net bandyti pasiekti naujas aukštumas.” Taip! Rekordas buvo pasiektas, o 2023 m. auksas tikrai spindėjo!

Kaip ir įprastai, skelbiame analitikų prognozę dėl aukso kainos 2024 metais.

Daugelis analitikų ir organizacijų paskelbė teigiamas 2024 m. aukso kainos prognozes. Apibendrinsime prognozes skelbdami jų esmę, tuo pačiu primindami, kad šio straipsnio rašymo metu aukso kaina yra 2085 JAV doleriai už unciją.

JP Morgan nuomonė

Bankas prognozuoja, kad aukso ir sidabro kaina pralenks kitus metalus. Pagrindiniai aukso kainas 2024 m. lemiantys veiksniai bus FED palūkanų normų mažinimo ciklo pradžia ir mažėjantis realusis pajamingumas JAV. Banko analitikų nuomone, iki ketvirtojo ketvirčio vidutinė tauriojo metalo kaina pasieks 2175 JAV dolerių už vieną Trojos unciją.

Banko analitikai yra įsitikinę aukso ir sidabro vidutinės trukmės augimo perspektyvomis 2024 m. ir 2025 m. pirmąjį pusmetį. Nors įėjimo į rinką laikas vis dar bus labai svarbus.

Bank of America nuomonė

Šio banko analitikai kaip pagrindinius veiksnius, skatinančius aukso kainų kilimą, laiko FED palūkanų normų pokytį ir geopolitinius konfliktus. “Mažesnės palūkanų normos, lydimos silpnesnio JAV dolerio, yra palankios auksui”, – pranešė “Kitco News”, cituodamas “Bank of America” prognozę.

“Bank of America” įžvelgia ypatingą ryšį su naftos kainų pokyčiais Artimųjų Rytų konflikto kontekste. Naftos kainos gali pasiekti 150 JAV dolerių už barelį ir daugiau, jei plintantis regioninis konfliktas pakenks energetikos infrastruktūrai Artimuosiuose Rytuose. Banko ekspertai aiškina, kad tokiomis sąlygomis auksas gali pabrangti iki 2400 JAV dolerių už Trojos unciją.

Nepriklausomi analitikai

TVF prognozėmis, esminis augimo veiksnys bus pasaulio gerovės padidėjimas maždaug 3 % per metus. Tai palaikys pagrindinį paklausos komponentą – juvelyrinių dirbinių pirkimą. Papildomas poveikis gali būti dėl didėjančios pasaulio centrinių bankų paklausos.

Pagrindiniame scenarijuje ekspertai dažniausiai, deja, atsižvelgia į geopolitinės įtampos tęstinumą, kaip į aukso kainoms teigiamą veiksnį. Pagrindinė potenciali rizika aukso kainoms yra pažanga sprendžiant kilusius konfliktus.

Kiti veiksniai, galintys riboti tolesnį aukso kainų augimą, yra lėtėjantis didžiųjų šalių ekonomikos augimas ir galimas naujas infliacijos šuolis. Daugelis analitikų mano, kad aukso kaina pirmąjį šių metų pusmetį viršys 2200 JAV dolerių už unciją, o iki 2024 m. pabaigos gali pasiekti 2300 JAV dolerių už unciją.

auksas fortuna

Pasaulio aukso taryba (WGC)

WGC ekspertai mano, kad tauriojo metalo paklausa 2024 m. išliks didelė. Tačiau tikėtina, kad kainos bus nestabilios.

WGC ataskaitoje teigiama, kad daugelis ekonomistų tikisi “minkšto nusileidimo” JAV ekonomikoje – tikėtina, kad FED sugrąžins infliaciją į tikslinį lygį, nesukeldamas recesijos – o tai būtų teigiamas veiksnys pasaulio ekonomikai. Pramonės asociacija, atstovaujanti pagrindinėms aukso kasykloms, pažymėjo, kad istoriškai švelnaus nusileidimo aplinka auksui niekad nebuvo itin patraukli, todėl vidutinė grąža nesikeisdavo arba net būdavo šiek tiek neigiama.

Vis dėlto, WGC pažymi, kad kiekvienas ciklas yra skirtingas. Šį kartą, padidėjusi geopolitinė įtampa svarbiais daugeliui didžiųjų ekonomikų rinkimų metais kartu su nuolatiniais centrinių bankų pirkimais gali būti papildomas stimulas auksui.

Kas palaikys aukso paklausą 2024 m.?

Centrinių bankų pirkimai

Pasaulio aukso tarybos duomenimis, tauriojo metalo paklausą 2024 m. palaikantis veiksnys bus tolimesni centrinių bankų pirkimai.

“Mūsų vertinimu, centrinių bankų perteklinė paklausa 2023 m. aukso vertę padidino 10 proc. ar net daugiau. Tikėtina, kad jie ir toliau jį pirks. Net jei 2024 m. nepasieks tokių aukštumų kaip dvejais metais anksčiau, tikimės, kad bet koks virš tendencijos esantis pirkimas (t. y. daugiau kaip 450-500 tonų) turėtų suteikti papildomą impulsą”, – mano WGC.

WGC vyriausiasis rinkos strategas teigė, kad centriniai bankai net ir 2024 m. išliks svarbūs aukso rinkos dalyviai. “Tikimės, kad kitais metais centrinių bankų pirkimai tęsis, ir tai daugiausia vyks pasaulinės finansų krizės sąlygomis”, – sakė WGC strategas.

Geopolitinė rizika

Pasaulio aukso tarybos duomenimis, du svarbiausi įvykiai, skatinę aukso paklausą 2023 m., buvo Silicio slėnio banko žlugimas ir konfliktas tarp Izraelio ir “Hamas”. Ataskaitoje teigiama, kad geopolitiniai įvykiai aukso kainą per metus padidino nuo 3 iki 6 proc. Joje pažymima, kad kitais metais visame pasaulyje, įskaitant JAV, ES, Indiją ir Taivaną, vyks svarbūs rinkimai. Tai, savo ruožtu, skatins investuotojus apdrausti savo portfelius. WGC mano, kad šis poreikis bus didesnis nei įprastai.

Ar verta investuoti į aukso gavybos bendrovių akcijas?

Įdomu tai, kad aukso kasyklos šiemet visiškai nedalyvavo aukso ralyje.

Nuo metų pradžios auksas pabrango 10 % (eurais), o kasybos bendrovės tuo tarpu judėjo priešinga kryptimi – 1 % žemyn. Silpnąją aukso gavybos bendrovių vieta ir toliau išlieka statybų bei veiklos kontrolė. Per pastarąjį dešimtmetį matėme smarkiai padidėjusias aukso gavybos sąnaudas, kurios siekia mažiausiai 55 %. Šis faktas negali daryti teigiamos įtakos aukso gavybos bendrovių akcijų kainoms.

Nuo 2020 m. auksas demonstruoja gana stabilią dinamiką. Net tokie pasauliniai sukrėtimai kaip koronaviruso pandemija, infliacijos šuolis ir vėliau pakilusios palūkanų normos turėjo ribotą poveikį jo kainai. Taigi, aukso, kaip turto, gynybinė savybė išlieka nepakitusi. Šio stabilumo pagrindas – paklausos šaltinių įvairovė.

Šiandien auksas atlieka kelias funkcijas – investicinio ir spekuliacinio turto, apsidraudimo priemonės, prabangos prekės ir pramoninio metalo.

Naujiena
1 oz Australijos Lunar serijos moneta - Drakono metai 2024 Yra sandėlyje

1 oz Australijos Lunar serijos moneta - Drakono metai 2024

Parduodame 1+ 2432,33 € 2214.81 2214,81 2432.33 2432,33 2421.56 2421,56 2410.8 2410,80
Parduodame 10+ 2410,80 € 2214.81 2214,81 2432.33 2432,33 2421.56 2421,56 2410.8 2410,80
Mes perkame 2214,81
Palyginti Pranešimas Įdėti į krepšelį

_____________________

Atsakomybės ribojimas
Ši ataskaita yra parengta kaip rinkodaros pranešimas ir yra tik informacinio pobūdžio. Nei šioje ataskaitoje pateikta informacija, nei bet kokia nuomonė (nepriklausomai nuo šaltinio) nėra ir neturėtų būti laikoma pasiūlymu, rekomendacija, patarimu ar kvietimu teikti pasiūlymą pirkti ar parduoti bet kokią finansinę priemonę. Šioje ataskaitoje pateikta informacija nėra investavimo ar mokesčių konsultacija ir joje neatsižvelgiama į konkrečius investavimo tikslus, rizikos lūkesčius ir finansinę padėtį bet kurio asmens, kuris gali gauti šią ataskaitą. Šios ataskaitos negalima platinti, kopijuoti, atgaminti ar keisti be išankstinio raštiško bendrovės sutikimo. Papildomą informaciją, kuri taip pat negali būti laikoma patarimu ir (arba) rekomendacija, galima gauti iš bendrovės atskiru prašymu.

Finansinė grupė “Tavex Group” yra vienintelė oficiali investicinių aukso gamyklų Valcambi SAPAMP SuisseThe Perth Mint, The Royal MintAustrian Mint, Rand refinery ir Argor-Heraeus atstovė Baltijos ir Skandinavijos šalyse.

Komentarai

Aukso kaina (XAU-EUR)
2151,85 EUR/oz
  
- 7,57 EUR
Sidabro kaina (XAG-EUR)
27,99 EUR/oz
  
- 0,22 EUR

Jums taip pat gali patikti paskaityti