Pridėti kainų pranešimą

Kas yra pieno dėmės?

Paskelbė Tavex SIA kategorijoje Naujienos 02.09.2023
Aukso kaina (XAU-EUR)
2210,27 EUR/oz
  
- 12,25 EUR
Sidabro kaina (XAG-EUR)
28,25 EUR/oz
  
- 0,70 EUR
Kas yra pieno dėmės?

Pieno dėmės – tai baltos matinės dėmės, kurios gali atsirasti ant sidabro monetų ir luitų paviršiaus. Šios žymės primena išdžiūvusio pieno dėmes ir gali būti įvairaus dydžio bei formos. Pieno dėmės gali atsirasti ir ant investicinių, ir ant kolekcinių monetų, tačiau dažniausiai jos matomos ant 999 prabos ar aukštesnio grynumo sidabro investicinių monetų. Jos retai pastebimos ant senesnių lydinių (925 prabos) monetų.


Pieno dėmių atsiradimo priežastis

Pieno dėmių atsiradimo priežastis nėra patvirtinta, tačiau vyrauja plačiai paplitusi nuomonė, kad jos gali atsirasti dėl tam tikrų cheminių medžiagų naudojimo gamybos metu kaldinant ir atkaitinant. Tokių dėmių atsiradimui įtakos gali turėti ir daugelis kitų veiksnių, pavyzdžiui kaip sidabras reaguoja su nešvarumais apdorojimo, tvarkymo ir laikymo metu. Pieno dėmės ant sidabro monetų gali atsirasti praėjus kelioms dienoms, savaitėms, mėnesiams ar net metams po jų nukaldinimo.

Pieno dėmių prevencija

Investuotojai į sidabrą neturi konkretaus patarimo, kaip išvengti pieno dėmių. Tačiau apdairus monetų laikymas ir tvarkymas gali padėti išvengti pieno dėmių atsiradimo. Kokybiškas įpakavimas, ribojantis oro ir kitų elementų poveikį metalui, gali užkirsti kelią ankstyvam dėmėtumui. Net jei pieno dėmių susidarymo pavyksta išvengti gamybos metu, egzistuoja didelė tikimybė, kad laikui bėgant ant kai kurių monetų jos vis tiek gali atsirasti.

Milk spots

Pastangos sumažinti pieno dėmių kiekį

Pieno dėmės yra paplitusios ir atsiranda ne tik ant konkrečių gamintojų monetų. Kanados karališkoji monetų kalykla sukūrė patentuotą MINTSHIELD™ technologiją pieno dėmėms sumažinti. Monetų kalykla teigia, kad ši technologija pašalina pagrindinę baltų dėmių atsiradimo priežastį ir gerokai sumažina jų atsiradimą ir ilguoju laikotarpiu.

Visos 2018 m. ir vėlesniais metais išleistos sidabrinės investicinės monetos su klevo lapu atvaizdu yra apsaugotos MINTSHIELD™. Panašu, kad šis procesas sumažino pieno dėmių atsiradimą ant sidabrinių “klevų”. Perto monetų kalykla taip pat ėmėsi priemonių eliminuoti veiksnius, kurie gali turėti neigiamos įtakos sidabro monetoms gamybos metu.

Poveikis monetų vertei

Pieno dėmės neturi įtakos investicinių sidabro monetų perpardavimo vertei, nes šių monetų vertė priklauso nuo tauriojo metalo svorio. Tačiau “Proof” ir “Bullion Uncirculated” monetų kolekcininkus labiau neramina pieno dėmių atsiradimas, nes šios monetos dėl galimo numizmatinio patrauklumo dažnai perkamos brangiau.

Pieno dėmių šalinimas

Nerekomenduojama bandyti šalinti pieno dėmių nuo monetos. Jei tai padarysite, monetai gali būti padaryta žala. Gali būti, kad nuvalius dėmes, atsiras įbrėžimų, kurie labai pakenks monetos išvaizdai. Kai kurie kolekcininkai sidabrui poliruoti naudoja šluostę arba švarų, minkštą baltą trintuką, kiti bando cheminį sidabro mirkymą, kuris nuo sidabro dirbinio paviršiaus pašalina ploną apnašų sluoksnį. Tačiau šie metodai didina riziką pažeisti monetą, todėl juos taikyti griežtai nerekomenduojama.

Pieno dėmės yra įprastas sidabrinių monetų reiškinys, o kai kurie kolekcininkai jų atsiradimą laiko dar vienu sidabro autentiškumo įrodymu. Daugelį metų tai yra karšta diskusijų tema tarp investuotojų ir prekiautojų visame pasaulyje. Nors kai kurios monetų kalyklos stengiasi sumažinti pieno dėmių atsiradimą, klausimas, ar šį reiškinį galima visiškai neutralizuolti, iki šiol lieka neatsakytas.

Nėra sandėlyje

1 oz Australijos stačiakampė sidabrinė moneta „Drakonas“

28.21 28,21 42.66 42,66 42.42 42,42 42.06 42,06 40.24 40,24
Mes perkame 28,21
Palyginti Pranešimas Įdėti į krepšelį

_____________________

Šaltinis: Tavex Bullion, The Royal Canadian Mint
Atsakomybės ribojimas

Ši ataskaita yra parengta kaip rinkodaros pranešimas ir yra tik informacinio pobūdžio. Nei šioje ataskaitoje pateikta informacija, nei bet kokia nuomonė (nepriklausomai nuo šaltinio) nėra ir neturėtų būti laikoma pasiūlymu, rekomendacija, patarimu ar kvietimu teikti pasiūlymą pirkti ar parduoti bet kokią finansinę priemonę. Šioje ataskaitoje pateikta informacija nėra investavimo ar mokesčių konsultacija ir joje neatsižvelgiama į konkrečius investavimo tikslus, rizikos lūkesčius ir finansinę padėtį bet kurio asmens, kuris gali gauti šią ataskaitą. Šios ataskaitos negalima platinti, kopijuoti, atgaminti ar keisti be išankstinio raštiško bendrovės sutikimo. Papildomą informaciją, kuri taip pat negali būti laikoma patarimu ir (arba) rekomendacija, galima gauti iš bendrovės atskiru prašymu.

Finansinė grupė “Tavex Group” yra vienintelė oficiali investicinių aukso gamyklų Valcambi SAPAMP SuisseThe Perth Mint, The Royal MintAustrian Mint, Rand refinery ir Argor-Heraeus atstovė Baltijos ir Skandinavijos šalyse.

Komentarai

Aukso kaina (XAU-EUR)
2210,27 EUR/oz
  
- 12,25 EUR
Sidabro kaina (XAG-EUR)
28,25 EUR/oz
  
- 0,70 EUR

Jums taip pat gali patikti paskaityti