Tavex (Tavex SIA) tinklalapis naudoja slapukus, kad suteiktų jums asmeninę informaciją apie mūsų paslaugas ir pagerintų svetainės veikimą. Jei duodate sutikimą, paspauskite mygtuką „Sutikti su visais slapukais“. Jei norite tvarkyti savo nuostatas, paspauskite „Tvarkyti slapukus“. Jūsų pasirinkimas bus saugomas 60 savaičių
Pasirinkite, kokius slapukus leidžiate naudoti
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir tiesioginės rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Slapukų politika
Investicinis auksas – tai investicija į realų ir materialų turtą, kurio kiekis gamtoje yra ribotas. Auksas yra unikalus taurusis metalas, todėl vis dar vadinamas pasaulio valiuta.
Per pastaruosius 20 metų aukso kaina išaugo penkis kartus. Čia apibendrintos pagrindinės priežastys, kodėl auksas visame pasaulyje įtraukiamas į investicinį portfelį arba tiesiog kaupiamas vaikų ateičiai, pensijai ar įpėdiniams.
1. Nepriklausomybė
Investuodami į auksą jūs turite galimybę savarankiškai kontroliuoti visą procesą: kada, kiek, kokių ir kur pirkti luitų ir monetų. Taip pat savarankiškai nuspręsti, kaip ir kur laikyti, kada ir kurioje pasaulio šalyje parduoti. Aukso kainai pasaulyje negali daryti įtakos, pavyzdžiui, Lietuvos ar kitų atskirų šalių vyriausybių nutarimai.
2. Rizikos diversifikavimas
Diversifikavimas saugo investuotoją nuo rizikos, kad didžioji portfelio dalis bus prarasta dėl vienos rūšies turto nuvertėjimo. Pagal klasikines taisykles į investicijų portfelį įtraukiama 5–20 proc. investicinio aukso, o pasaulinės ekonomikos suirutės metu – net iki 50 procentų.
Fizinis auksas 100 proc. yra jūsų turtas, jūs galite palaikyti jį rankose, perkelti, laikyti ir naudoti savo nuožiūra. Auksas nėra tam tikros institucijos pažadas užtikrinti jūsų investicijos vertę, pasiekiamumą ir egzistavimą. Jūsų investicija negali dingti uždarius įstaigą, pavyzdžiui, likvidavus banką. Saugumo rizikos valdomos savarankiškai.
4. Prieinamas tiek smulkiems, tiek stambiems investuotojams
Mažo spredo auksas siūlomas, pradedant apytikriai nuo 250 eurų, pavyzdžiui, pasaulyje žinoma moneta – Jungtinės Karalystės „Soverenas“. Siūlomi labai plataus svorio diapazono mažo spredo aukso luitai ir monetos. Populiariausias auksinės monetos svoris yra 1 uncija, pavyzdžiui, Austrijos „Filharmonija“, luito – 50 gramų, pavyzdžiui, Šveicarijos kalyklos „Valcambi“. Ne paslaptis, kad perkant nedidelį akcijų kiekį įsigijimo metu kartais tenka mokėti neproporcingai didelius komisinius ir reguliarius mėnesinius vertybinių popierių sąskaitos aptarnavimo mokesčius, o tokia situacija ne visada tinka smulkiam investuotojui.
Pavyzdžiui, nusipirkti vieną apytikriai 175 dolerių vertės „Apple“ akciją jums kainuotų: maždaug 2 proc. nuo sumos eurų į dolerius konvertavimo mokestis, 25–30 dolerių banko komisinis mokestis, taip pat mėnesinis vertybinių popierių sąskaitos tvarkymo mokestis procentais arba mažiausiai 1–2 eurai priklausomai nuo banko įkainių.
5. Kompaktiška ir vertinga investicija
Auksas – unikali medžiaga, kurios tankis yra vienas didžiausių – 19,32 g/cm³. Vadinasi, metalas yra sunkus, tačiau neužima daug vietos. Mažo dydžio investicijų aukso monetos arba luito vertė yra didelė dėl metalo svorio, todėl laikyti patogu ir naudinga. Pavyzdžiui:
1 uncijos Kanados aukso monetos „Klevo lapas“ skersmuo yra kiek didesnis nei 2 eurų, o jos vertė yra apytikriai 1 700 €.
Istorinė Prancūzijos auksinė 20 frankų moneta „Napoleonas III“ yra tokio pat dydžio, kaip 0,05 euro moneta, o jos vertė apie 300 eurų.
6. Nėra periodinių turto valdymo ar komisinių mokesčių
Skirtingai nei vertybinių popierių sąskaitoms, taupomajam gyvybės draudimui ar kitoms investicijoms, fiziniam auksui netaikomos jokios kitos sąnaudos ar komisiniai mokesčiai, išskyrus pirkimo kainą. Įsigydami auksą atsižvelkite į monetos arba luito spredą (2,5–5 proc.), apimantį prekybos agento mokestį ir aukso pristatymo iš kalyklos jums kainą.
7. Aukso likvidumas didelis
“Aukso luitais ir monetomis plačiai prekiaujama visame pasaulyje. Didžiausios rinkos yra Azijos šalyse, JAV ir ES. Lietuvoje didelio likvidumo užtikrinimo funkciją jau daugiau nei 20 metų vykdo „Tavex“ – perka ir parduoda garsiausių pasaulio aukso kalyklų monetas ir luitus iš Šveicarijos, Kinijos, Australijos, JAV, Kanados ir kitų šalių. “
8. Klasikinis papildymas arba pensijos alternatyva
Daugelis auksą laiko geru papildymu arba pensijos alternatyva ateičiai, pasitikėdami realiu ir materialiu pasaulio turtu. To priežastis dažniausiai yra nežinomybė dėl ateities, šiandienos pasaulio ekonomikos plėtros įvykiai ir mokymo vadovėliuose neaprašyti eksperimentai. Išsivysčiusių pasaulio šalių valstybės skolos tvarumas yra abejotinas, nes tai ateityje gali sukelti rimtą finansinę ir ekonomikos krizę.
Jūs turite pasirinkti – pasitikėti natūraliu aukso stabilumu ar vyriausybės narių sąžiningumu ir inteligentiškumu. „Su pagarba šiems ponams, kol egzistuoja kapitalistinė santvarka, aš renkuosi auksą“.
Bernard Shaw, 1928 m.
9. Lengvai paveldimas
Vadovaujantis šeimos teise, kaip ir bet kuris kitas turtas, investicinės auksinės monetos ir luitai gali būti paliekami įpėdiniams. Paveldėjimo faktą svarbu teisėtai įforminti pas notarą, registruojant aukso vertę paveldėjimo dieną ateities kapitalo padidėjimo mokesčiui skaičiuoti.
10. Auksas yra centrinių bankų, institucinių ir privačių investuotojų turtas
Investicinis auksas paklausus visuose lygiuose. Istoriškai nuo aukso standarto laikų taurusis metalas yra centrinių bankų rezervų dalis. Ir šiandien centriniai bankai didina savo aukso rezervus, o pastarąjį dešimtmetį aktyvios pirkėjos buvo Kinija, Rusija, Indija ir kitos šalys. Auksas įtrauktas į investicinius fondus, o žmonės visame pasaulyje diversifikuoja savo investicijų portfelius auksinėmis monetomis ir luitais.
Šiuo metu bankas „Latvijas Banka“ turi 7,7 tonos aukso, iš kurio 1,1 tonos įtraukta į Centrinio Europos banko rezervus.
11. Ribota aukso pasiūla rinkoje
Aukso kasyba ir naujų kasybos vietų atradimas bei žvalgymas yra brangus ir sudėtingas procesas. Įgyto aukso kiekio neįmanoma padidinti arba sumažinti nutarimu panašiai kaip naftos rinkoje. Be to, skirtingai nuo popierinių pinigų, aukso neįmanoma išspausdinti papildomai. Apytiksliais skaičiavimais, iš žemės istoriniu laikotarpiu buvo iškasta mažiau nei 1 uncija aukso vienam pasaulio gyventojui.
12. Investuotojų saugos pagalvė
Bet kurio turto vertė tam tikru laikotarpiu priklauso nuo visuomenės požiūrio į jį. Iškilus finansinei ar geopolitinei grėsmei, nukenčia atskirų šalių, regionų arba, platesniu mastu, pasaulio ekonomikos elementai – valiutų kursai, akcijų kainos, žaliavų vertė. Kai investuotojai mato padidėjusią grėsmę ir įvykių plėtros neapibrėžtumą, daugiau dėmesio skiria auksui kaip pasaulinei valiutai, o tai keičia investicinio portfelio struktūrą aukso naudai.
13. Plačios aukso panaudojimo galimybės, arba dvilypė tauriojo metalo prigimtis
Apie 60 proc. metinės aukso pasiūlos sunaudojama ne investicijų srityje. Pirmiausia auksas yra pagrindinė juvelyrinių dirbinių rinkos žaliava ir neatsiejama pramonės dalis. Tokia dvilype prigimtimi nepasižymi joks kitas turtas. Taigi auksas visada bus paklausus, neatsižvelgiant į bendrą investuotojų padėtį.
14. Investicinis auksas yra ilgalaikė investicija
Fizinio aukso monetų ir luitų laikymas investicijų portfelyje nėra nukreiptas į trumpalaikes spekuliacijas. Aukso, kaip ir kitų finansinių priemonių, kainos gali žymiai svyruoti, nes auksas parduodamas biržoje. Pagal klasikinį modelį, vykstant rinkos koregavimui, aukso rinka gali būti „bulių“ (bull market) arba „meškų“ (bear market) stadijoje, tačiau ilgainiui auksas išlaiko savo kapitalo vertę ir perkamąją galią, nes aukso kiekio augimas gerokai atsilieka nuo eksponentinio finansų rinkos priemonių ir pinigų pasiūlos augimo. Aukso rinkoje nėra komandos „Spausdinti“.
Atsakomybės atsisakymas Ataskaita parengta kaip rinkodaros pranešimas tik informaciniais tikslais. Šiame pranešime pateikta informacija ar nuomonės (neatsižvelgiant į informacijos šaltinį) nėra raginimas, patarimas arba pasiūlymas pirkti ar parduoti bet kokią finansinę priemonę. Šiame pranešime pateikta informacija nėra konsultacija dėl investavimo ar mokesčių ir jame neatsižvelgiama į konkrečius investavimo tikslus, potraukį rizikuoti ir pranešimo gavėjo finansinę padėtį. Šį pranešimą draudžiama platinti, kopijuoti, dauginti ar keisti be išankstinio raštiško įmonės sutikimo. Papildomą informaciją, kuri negali būti laikoma rekomendacija ir (arba) patarimu, siekiant išvengti galimų netikslumų, įmonė pateiks paprašius.
Komentarai