Pridėti kainų pranešimą
Sukurti naują PriceBot
+ -
Sukurti naują PriceBot
PriceBot produkto santrauka

Tavex PriceBot užsakymus galite atšaukti bet kuriuo metu. Automatinio užsakymo atveju jūs neprivalote pirkti pasirinktos prekės.

Italijos 20 lirų aukso moneta „Umberto I“

Yra sandėlyje
Italijos 20 lirų aukso moneta buvo vienas Europos aukso standartų 1865 m. Italija, Prancūzija, Belgija ir Šveicarija įkūrė ... Skaityti daugiau
Parduodame Mes perkame Marža (spread)
1-9
445,43 €
402,78 € 9.58%
10-19
443,78 €
402,78 € 9.24%
20+
442,15 €
402,78 € 8.90%
Nuotraukos naudojamos tik iliustravimo tikslais ir gali būti nebūtinai tikslus prekės atvaizdas.

Įvadas

Italijos 20 lirų aukso moneta buvo vienas Europos aukso standartų

1865 m. Italija, Prancūzija, Belgija ir Šveicarija įkūrė pirmąją didelę Europos pinigų sąjungą, pavadintą „Lotynų pinigų sąjunga“. Ši sąjunga siekė sujungti atitinkamų šalių pinigus į vieną vieningą valiutą. Sąjungos narės – įkūrėjos susitarė dėl vienodų savo monetų prabos ir svorio, kuris buvo lygus Prancūzijos sidabro ir aukso frankui ir, kaip jau 50 metų buvo daroma Sardinijos Karalystėje, susitarė dėl vienos kitų monetų kaldinimo paritetų, neatsižvelgiant į jų skirtingą dizainą, atvaizdą ar pavadinimą. Dviejų tauriųjų metalų santykis taip pat buvo standartizuotas: 4,5 gramo sidabro buvo prilyginti 0,290322 gramams aukso, santykiu 15,5:1. Standartizacija palengvino ir supaprastino prekybą tarp šalių narių ir buvo vertinama kaip patraukli koncepcija, skatinanti prisijungti ir kitas Europos šalis. Nors sąjunga turėjo nemažai trūkumų, vienas kurių buvo tai, kad atskiros vyriausybės išleido per daug popierinių banknotų ir viršijo nustatytą fiksuotą santykį tarp popierinių banknotų ir apyvartoje esančių tauriųjų metalų monetų, visai tai nulėmė netinkami žmogaus sprendimai, o ne vienodai kaldinamos tauriųjų metalų monetos. Nepaisant to, sąjunga plėtėsi iki Pirmojo pasaulinio karo, o jos oficiali pabaiga įvyko dešimtmečiu vėliau – 1927 m.

Kodėl verta įsigyti

 • 20 lirų „Umberto I“ aukso monetos puikiai tinka kolekcijoms. Dėl santykinai mažo tiražo ir turtingos bei spalvingos Italijos istorijos reprezentacijos, 20 lirų aukso monetos yra mėgstamos kolekcininkų ir numizmatų.
 • 20 lirų „Umberto I“ aukso monetos turi ilgalaikę materialinę vertę. Joms netaikomas pridėtinės vertės mokestis, tad tauriųjų metalų prekiautojai ir investuotojai gali jas iškeisti visoje Europoje.
 • 20 lirų „Umberto I“ aukso monetos priklausė pirmajai Europos pinigų sąjungai. 20 lirų aukso monetos buvo piniginis Italijos stabilumo, vienodumo ir patikimumo simbolis, todėl jos tapo neatsiejama Lotynų pinigų sąjungos, pirmosios didelės Europos pinigų sąjungos, dalimi.
 • 20 lirų „Umberto I“ aukso monetos yra puikus būdas paįvairinti savo portfelį. Dėl žemos aukso koreliacijos su kitu finansiniu turtu, 20 Italijos lirų aukso monetos gali būti naudojamos portfelio apdraudimui nuo rinkos rizikos.
 • 20 lirų „Umberto I“ aukso monetos prilygsta santaupoms. Italijos 20 lirų auksinės monetos yra tobulas pasirinkimas visiems ilgalaikių santaupų turėtojams, vertinantiems fizinių, legalių, teisėta atsiskaitymo priemone laikomų monetų suteikiamą saugumą ir stabilumą.

Įsigydami aukso gaminius patiriate mažiau rizikos ir neprarandate turto

Metams bėgant aukso vertė didėja, o tai užtikrina teigiamą jūsų investicijos efektyvumą ir stabilumą.

 • Produkto vertė (1 vnt.)
  445,43 €
 • Atpirkimo kaina
  402,78 €
 • Rizika šiuo metu
  42,65 €

Informacija: aukso kaina EUR pakilo 123.71% per pastaruosius 10 metų. Mažiausia kaina buvo 910,69 EUR/oz, o didžiausia - 2286,90 EUR/oz. Dabartinė pasaulinės rinkos kaina yra 2171,44 EUR/oz.

Istorija

Italijos 20 lirų aukso moneta ir karalius Umberto I

Kaip ir visi karališkosios Savojos dinastijos nariai, princas Umberto I įgijo geriausią įmanomą išsilavinimą. Tačiau, nepaisant jo puikaus išsilavinimo, iš jo buvo tikimasi karjeros armijoje, ypač turint omenyje tai, kad revoliucinis karas dėl Italijos suvienijimo vis dar tęsėsi. Savo karjerą jis pradėjo kaip Sardinijos armijos kapitonas, kur kartu su savo kolegomis kariais kovėsi ne viename svarbiame mūšyje prieš Austrijos pajėgas antrojo ir trečiojo Italijos nepriklausomybės karo metu. Jo herojiškas galantiškumas daugelyje mūšių jam pelnė keletą apdovanojimų bei gerą reputaciją piliečių akyse.

Po karaliaus Viktoro Emanuelio mirties 1878 m., princas Umberto I tapo suvienytos Italijos karaliumi. Kai kas pasakytų, kad jo valdymas buvo prieštaringas. Viena vertus, jis buvo vadinamas „geruoju karaliumi“, nes savo valdymo metais keletą kartų parodė rūpestį bei empatiją paprastam žmogui. Pavyzdžiui, kai Veneciją užklupo didžiulis potvynis, jis pats vyko organizuoti gelbėjimo darbų nukentėjusiose vietovėse. Taip pat nutiko ir 1883 m., kai pražūtingas žemės drebėjimas sugriovė Italijos miestelį Casamicciola ir karalius Umberto įsitraukė siūlydamas finansinę ir asmeninę pagalbą. Taip pat panašią pagalbą jis siūlė po metų, kai pietinėje Italijos dalyje prasidėjo choleros epidemija. Kita vertus, karalius Umberto I buvo labai nemėgiamas kairiųjų. Jo nepopuliarumą šioje grupėje iš dalies galima paaiškinti jo kolonizavimo pastangomis Afrikoje, kurios tam tikra prasme buvo nesėkmingos bei tuo, kad jo valdymas buvo siejamas su konservatyvių apraiškų atsiradimu Italijos vyriausybėje.

Karaliaus Umberto I-ojo valdymas baigėsi 1900 m., kai jį nužudė italų anarchistas, keršydamas už jo vykdytą Milano sukilimo suvaldymą. Siekiant atkurti tvarką sukilimo metu, italų generolas įsakė savo vyrams šaudyti į riaušininkus. Po sukilimo, karalius Umberto apdovanojo generolą už sėkmingą tvarkos atkūrimą Milano gatvėse. Dėl palankaus Umberto požiūrio į generolą, anarchistas nusprendė nužudyti karalių.

Nepaisant to, kad Umberto pareigas ėjo ilgiau nei jo tėvas karalius Viktoras Emanuelis II, 20 lirų aukso monetos su jo atvaizdu apyvarta buvo ženkliai mažesnė. Tiesą sakant, nors karalius Umberto I valdė iki 1900 m., paskutinė 20 lirų aukso moneta su jo atvaizdu buvo nukaldinta trejais metais anksčiau, 1897 m.

Produkto svoris gramais
6.4516
Auksas 999.9° (svorio, g)
5.80644
Praba
900
Auksas 999.9° (svoris, trojos uncijomis)
0.18668
Skersmuo
21
Storis
-
Nominaliosios vertės aprašymas
20 lirų
Gamintojas
Italija

Aversas

Averso pusėje vaizduojamas karaliaus Umberto I atvaizdas su jį juosiančiu užrašu „UMBERTO I RE D'ITALIA“ (liet. Italijos karalius Umberto I). Palei karaliaus kaklo liniją iškalti nukaldinimo metai ir meistro graverio parašas „SPREANZA“.

Reversas

Reverso pusėje vaizduojamas karališkasis vainuku apsuptas Savojos dinastijos herbas su viršuje jo esančia karūna. Nominalas „L 20“ nurodytas abipus centre esančio karališkojo herbo. Monetos apačioje išgraviruotas monetų kalyklos ženklas.

Pakuotė

Pageidaujant, kiekviena moneta yra atskirai supakuojama į kieto plastiko kapsulę.

Saugus ir greitas pristatymas „Omniva“ / Latvijos „Expressmail“ kurjerių tarnyba

Jūsų užsakymas yra visiškai apdraustas ir jį pristatys „Omniva“ arba Latvijos „Expressmail“ kurjeris. Gavus Jūsų apmokėjimą, prekės bus išsiųstos per 24 valandas. Siuntos pristatomos per 2–4 darbo dienas. „Omniva“ kurjeris su Jumis susisieks telefonu. Jei pageidaujate, galite asmeniškai atsiimti užsakymą viename iš mūsų biurų Rygoje tą pačią dieną, kai gausime Jūsų apmokėjimą. Tais atvejais, kai negalėsime iš karto išsiųsti Jūsų užsakymo, visada informuosime apie vėlavimą.

Draudimas

Siunta yra visiškai apdrausta ir jei ji bus prarasta ar sugadinta, nors tokia tikimybė labai maža, prekes išsiųsime iš naujo arba grąžinsime pinigus. Draudimo išlaidos priklauso nuo Jūsų užsakymo vertės (0,3 % vertės).

Sekimas

Kai prekės bus supakuotos ir išsiųstos, gausite instrukcijas ir kodą siuntai sekti.

Saugus ir greitas pristatymas į „Omniva“ / „Venipak“ siuntų paštomatus

Jūsų užsakymą „Omniva“ arba „Venipak“ pristatys į paštomatą, kurį pasirinkote pirkinių krepšelyje. Gavus Jūsų apmokėjimą, prekės bus išsiųstos per 24 valandas. Siuntos pristatomos per 2–4 darbo dienas. Kai tik „Omniva“ / „Venipak“ pristatys Jūsų užsakymą į paštomatą, SMS žinute gausite instrukcijas, kaip jį atsiimti. Jei pageidaujate, galite asmeniškai atsiimti užsakymą viename iš mūsų biurų Rygoje tą pačią dieną, kai gausime Jūsų apmokėjimą. Tais atvejais, kai negalėsime iš karto išsiųsti Jūsų užsakymo, visada informuosime apie vėlavimą.

Draudimas

Siunta yra visiškai apdrausta ir jei ji bus prarasta ar sugadinta, nors tokia tikimybė labai maža, mes grąžinsime pinigų sumą, atitinkančią Jūsų užsakymo vertę. Draudimas įskaičiuotas į pristatymo kainą.

Sekimas

Kai prekės bus supakuotos ir išsiųstos, gausite instrukcijas ir kodą siuntai sekti.

Saugus tarptautinis pristatymas Europoje

Jūsų užsakymą pristatys tarptautinė siuntų įmonė („Omniva“ / UPS / EMS). Gavus Jūsų apmokėjimą, prekės bus išsiųstos per 24 valandas. Pristatymo laikas priklauso nuo Jūsų buvimo vietos, tačiau įprastai tai trunka iki 7–14 darbo dienų. Galime užsakymą per kurjerių tarnybą pristatyti tiesiai į namus arba galite jį atsiimti artimiausiame pašto skyriuje. Jei pageidaujate, galite asmeniškai atsiimti užsakymą viename iš mūsų biurų Rygoje tą pačią dieną, kai gausime Jūsų apmokėjimą. Tais atvejais, kai negalėsime iš karto išsiųsti Jūsų užsakymo, visada informuosime apie vėlavimą. Turime teisę atšaukti Jūsų užsakymą, jei pristatymas į Jūsų paskirties vietą neįmanomas dėl papildomos rizikos, mokesčių ar kitų vietinių įstatymų apribojimų.

Draudimas

Siunta yra visiškai apdrausta ir jei ji bus prarasta ar sugadinta, nors tokia tikimybė labai maža, prekes išsiųsime iš naujo arba grąžinsime pinigus. Draudimo išlaidos priklauso nuo Jūsų užsakymo vertės (0,3 % vertės).

Sekimas

Kai prekės bus supakuotos ir išsiųstos, gausite instrukcijas ir kodą siuntai sekti.

Numatomos pristatymo kainos

Tavex siūlo paprastą ir saugų visų internetinių užsakymų pristatymą. Pažvelkite į išlaidas.

Plati asortimento pasiūla

Dauguma Tavex prekių visada yra sandėlyje, todėl Tavex siūlo greitą pristatymą ir atsiėmimą tą pačią dieną geriausiomis rinkos kainomis. Tavex yra oficialus visų didžiausių pasaulio monetų kalyklų, tokių kaip Australijos Perto monetų kalykla, Austrijos monetų kalykla (Münze Österreich), „China Great Wall Coins Investments Ltd.“, Karališkoji monetų kalykla, „Rand Refinery“, aukso luitų rinkos lyderiai „PAMP Suisse“ ir „Valcambi“, bei kitų aukso gamyklų bei prekybininkų partneris.

Siuntos atsiėmimas tą pačią dieną (Rygoje)

Kviečiame apsilankyti mūsų biure darbo valandomis ir nemokamai pasikonsultuoti arba daugiau sužinoti apie konkrečią prekę. Jei perkate internetu, prekes galite atsiimti tą pačią dieną, kai gausime apmokėjimą.

Mažos kainos

Rinkoje dirbdami 25 metus bei tai darydami dideliu mastu, galime Jums pasiūlyti geriausias kainas. Su „Tavex“ dėl mažų maržų bei pirkimo ir pardavimo kainų skirtumų galite padidinti savo investicijų grąžą.

Prekė yra sandėlyje

Ši prekė yra sandėlyje ir išsiunčiama iš karto po apmokėjimo bei yra paruošta savarankiškam atsiėmimui.

Gaukite nemokamą konsultaciją
Sužinokite daugiau apie investicinius produktus ir gaukite vertingų rinkos įžvalgų.