Pridėti kainų pranešimą

Skeptikų ir finansų patarėjų skleidžiami mitai, melas ir klišės apie investicinį auksą

Paskelbė Tavex SIA kategorijoje Naujienos 10.06.2022
Aukso kaina (XAU-EUR)
2234,13 EUR/oz
  
- 1,55 EUR
Sidabro kaina (XAG-EUR)
26,65 EUR/oz
  
- 0,05 EUR
mitai, melas ir klišės apie investicinį auksą

Investicinis auksas visada buvo alternatyvi ir drauge konservatyvi investavimo forma, skirta ne masėms, o atskiriems žmonėms, pagrįstai skeptiškai vertinantiems kai kuriuos pasaulio ekonomikos aspektus.

Būtent todėl auksas kartais sulaukia aštrios kritikos įvairiose informacinėse erdvėse – tiesiog pokalbiuose, žiniasklaidoje ar tarp finansų sektoriaus atstovų. Žinoma, priežasčių būna skirtingų: vienas to visiškai nepripažįsta investicija, kitam trūksta žinių apie auksą ir aukso rinką, trečias sąmoningai bando mesti šešėlį auksui, siekdamas parduoti kitus investicinius produktus.

Pateikiame apibendrintus dažniausius ir skambiausius aukso skeptikų posakius, iš kurių keletas yra gana klaidinančių.

1. „Auksinių monetų, kaip ir bet kurių numizmatikos ar dizaino prekių, kainos yra perdėtai didelės“.

Investicinės auksinės monetos nėra tiesiogiai susijusios su numizmatikos ar kolekcionavimo rinka. Liūdniausia, kad tokią nuomonę interviu kartais pasako ir kredito įstaigų investicijų ekspertai. Žinoma, pasaulyje gaminama įvairių meninę vertę turinčių monetų, dažniausiai išleidžiamų nedideliu tiražu ir skiriamų svarbiam istoriniam įvykiui ar jubiliejui. Tačiau tarptautiniu mastu pripažintų itin likvidžių investicinių aukso monetų nėra daug, tokių monetų kaina artima vertybinių popierių biržos vertei, šių monetų spredas yra nedidelis, o supirkimo kaina dažniausiai viršija biržos kainą. Pavyzdžiui, Austrijos 1 uncijos monetos „Filharmonija“ spredas siekia 2,6–3,3 procentus. Sužinokite, kas yra spredas.

2. „Perkant auksą teks mokėti didelius komisinius prekybos agentui, o kai ateis laikas parduoti, didelę investicijų dalį prarasite“.

Netiesa. Daugelio auksinių monetų ir luitų spredas (skirtumas tarp pirkimo ir pardavimo kainos) labai mažas, supirkimo kaina dažnai viršija oficialią rinkos kainą – patikrinkite patys, pavyzdžiui, Australijos 1 uncijos monetos „Kengūra“ supirkimo kaina yra 1,3 proc. didesnė nei spot kaina, o spredas yra 2,7–3,3 proc. priklausomai nuo kiekio. Pažymėtina, kad klientas mokėjimą už auksą dažniausiai gauna daug greičiau nei, pavyzdžiui, pasibaigus terminuotojo indėlio sutarčiai. Šalyse, kuriose populiarios investicijos į auksą, pinigai išmokami iš karto grynaisiais arba banko pavedimu. Minėta frazė dažnai naudojama siekiant atgrasyti potencialius aukso pirkėjus nuo aukso pirkimo ir nukreipti jų dėmesį į kitos rūšies investicijas. Sužinokite, kas yra spot kaina.

3. „Perkant auksines monetas ar luitus reikėtų atsižvelgti į slaptus komisinius ir kitas sąnaudas.“

Išmonė. Aukso pardavimo ir supirkimo kainos bei pasaulinės rinkos kainos yra vieša ir lengvai pasiekiama informacija. Investicinio aukso spredą ir antkainius nesunkiai gali apskaičiuoti net moksleivis. Investavimas į auksą yra skaidrus ir paprastas procesas, prilygstantis valiutos keitimui. O slaptų komisinių, kurie dažniausiai pasireiškia kitų rūšių investicijų valdymo arba aptarnavimo mokesčiais, perkant ir parduodant auksą apskritai nėra, nes klientas nusipirktą turtą valdo pats, netarpininkaujant kredito ar kitoms finansų įstaigoms.

4. „Investuoti į auksą yra beprasmiška, nes investuotojas negauna palūkanų ar dividendų.“

Investicinis auksas niekada nebuvo laikomas nuolatiniu investuotojo pajamų šaltiniu. Auksas turi visiškai kitokias investicinio portfelio diversifikavimo funkcijas. Be abejonės, tai aukso privalumas, o ne trūkumas, kaip dažnai bando pabrėžti skeptikai. Tegul jums palūkanų atneša indėliai, akcijos, obligacijos ar kitos priemonės, o auksas gali tapti realiu, apčiuopiamu, labai didelio likvidumo jūsų investicijų portfelio turtu, pasižyminčiu tvarumu ir vertės išlaikymu. Auksas – tai jūsų portfelio turtas, kuriuo siekiama kompensuoti valiutų svyravimus, ekonomikos rinkos nepastovumą ir panašias situacijas.

5. „Auksą laikyti brangu“.

Ne visada! Tai bus brangu, jei pasirinksite aukščiausios kokybės individualią aukso saugyklą. Išmintingiau bus patiems spręsti saugojimo klausimus. Verta prisiminti, kad auksas yra didelės vertės metalas, tačiau dėl didelio tankio jo matmenys labai maži. Net jei esate stambus investuotojas ir norite saugiai laikyti auksą banko seife, problemų nekils. Saugojimas kainuos 0,1–0,3 proc. per metus. Tai tikrai pigiau, palyginti su kitų rūšių turto valdymo komisiniais mokesčiais.

Šiais laikais tikrai tapo aktualus posakis: „Klaidinga manyti, kad kažkas gali valdyti ar saugoti mūsų turtą geriau nei mes patys“.

6. „Auksas yra labai nepastovus ir nesuteikia nieko, išskyrus investavimo riziką“.

Kiekviena investicija susijusi su rizika, kiekviena žaliavų rinkos prekė, įskaitant auksą, ar finansinė priemonė pagal finansų rinkos principus gali turėti kintamą vertę. Investuotojui svarbu įvertinti savo rizikos aprėptį ir pasirinkti tinkamą investicijų rūšį. Trumpuoju laikotarpiu aukso vertė gali būti labai nepastovi, tačiau ilgainiui kainos palaipsniui kyla. Minėtas posakis dažniausiai skamba tuomet, kai žmogus menkai išmano aukso rinkos pagrindus. Auksas neabejotinai yra tvari investicija, o bandymas spekuliuoti aukso kaina trumpuoju laikotarpiu (dažniausiai kalbama apie terminą iki metų) yra rizikingas. Pagal klasikines taisykles laikoma, kad verta pagalvoti apie investavimą į auksą, jei investavimo terminas yra nuo 2 metų.

7. „Auksas yra tik metalo gabalas, jo negalima nei valgyti, nei dar ką nors su juo daryti“.

Geras pastebėjimas! Tiesa, tai metalas, be to, unikalus dėl savo fizinių ir cheminių savybių. Dėl šių priežasčių jau daugiau nei 5 000 metų jis yra reikšminga socialinių ir ekonominių procesų dalis. Sunku nesutikti, auksas nevalgomas, kaip ir popieriniai pinigai, akcijos ar bet kokios kitos investicijos. Tačiau auksas tradiciškai gali būti naudojamas kaip mainų priemonė – tad krizės situacijoje už jį galima nusipirkti ir duonos, be to, auksas atlieka vertės kaupimo funkciją.

Ekspertai dažnai mini frazę, kuri tikrai atspindi galimybę išsaugoti aukso vertę:

„Nesvarbu, kuriame ekonomikos plėtros tarpsnyje gyvenate, už 1 uncijos auksinę monetą visada galėsite nusipirkti aukščiausios kokybės kostiumą“.

8. „Neinvestuokite į auksą. Investuokite tik į akcijas, fondų indeksus ar kriptovaliutą“.

Saugokitės patarėjų, kurie bando jus įtikinti investuoti ne į keletą finansinių priemonių, o tik į vieną. Greičiausiai tai tik dėl užsidegimo ką nors jums parduoti. Bet kuriam investuotojui svarbu diversifikuoti savo portfelį. Diversifikavimas saugo investuotoją nuo rizikos, kad didžioji portfelio dalis bus prarasta dėl vienos rūšies turto nuvertėjimo. Investuotojas turi apsvarstyti visas galimybes, siekdamas rasti tinkamiausias investicijų rūšis. Todėl ir mes niekada neraginsime jūsų visas santaupas investuoti į auksą. Tikrai ne. Stabiliausiuose ekonomikos plėtros tarpsniuose 10–20 proc. viso investicijų portfelio verta investuoti į auksą; ekonomikos suirutės metu auksui galima išleisti daugiausia 50 procentų.

9. „Ar auksas yra tikras, galima patikrinti dantimis“.

Filmuose, ypač vakarietiškuose, matosi, kad auksinės monetos tikrumas tikrinamas ją įkandus ir pažiūrėjus, ar liko įspaudų. Tiesa, auksas minkštas metalas, tačiau toks bandymas gali virsti labai brangiu vizitu pas odontologą, o aukso prabos tokiu būdu nenustatysite. Nerekomenduojame to daryti patiems.

#1 Europoje
Yra sandėlyje

1 oz Austrijos aukso moneta „Austrijos filharmonija“

Parduodame 1+ 2353,08 € 2222.86 2222,86 2353.08 2353,08 2339.67 2339,67 2330.73 2330,73
Parduodame 10+ 2330,73 € 2222.86 2222,86 2353.08 2353,08 2339.67 2339,67 2330.73 2330,73
Mes perkame 2222,86
Palyginti Pranešimas Įdėti į krepšelį

________________________

Atsakomybės atsisakymas
Ataskaita parengta kaip rinkodaros pranešimas tik informaciniais tikslais. Šiame pranešime pateikta informacija ar nuomonės (neatsižvelgiant į informacijos šaltinį) nėra raginimas, patarimas arba pasiūlymas pirkti ar parduoti bet kokią finansinę priemonę. Šiame pranešime pateikta informacija nėra konsultacija dėl investavimo ar mokesčių ir jame neatsižvelgiama į konkrečius investavimo tikslus, potraukį rizikuoti ir pranešimo gavėjo finansinę padėtį. Šį pranešimą draudžiama platinti, kopijuoti, dauginti ar keisti be išankstinio raštiško įmonės sutikimo. Papildomą informaciją, kuri negali būti laikoma rekomendacija ir (arba) patarimu, siekiant išvengti galimų netikslumų, įmonė pateiks paprašius.

Komentarai

Aukso kaina (XAU-EUR)
2234,13 EUR/oz
  
- 1,55 EUR
Sidabro kaina (XAG-EUR)
26,65 EUR/oz
  
- 0,05 EUR

Jums taip pat gali patikti paskaityti