Tavex (Tavex SIA) tinklalapis naudoja slapukus, kad suteiktų jums asmeninę informaciją apie mūsų paslaugas ir pagerintų svetainės veikimą. Jei duodate sutikimą, paspauskite mygtuką „Sutikti su visais slapukais“. Jei norite tvarkyti savo nuostatas, paspauskite „Tvarkyti slapukus“. Jūsų pasirinkimas bus saugomas 60 savaičių
Pasirinkite, kokius slapukus leidžiate naudoti
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir tiesioginės rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Slapukų politika
Kasdien vis daugiau žmonių domisi investicinio aukso pirkimu, tačiau žengiant į aukso rinką kyla abejonių ir klausimų: ar verta, kada naudingiau investuoti, kokį investicinį auksą rinktis? Šiame straipsnyje paprastais žodžiais atsakysime į dažniausiai užduodamus klausimus.
1 Kada verta pirkti?
Norite investuoti į auksą, tačiau baugina didelės kainos, nes bankų analitikai teigia, kad aukso vertė pasiekė aukščiausią tašką? Teikdami rekomendacijas finansų analitikai dažniausiai tai vertina spekuliatyviai, tik kaip trumpalaikę perspektyvą. Jei jūsų tikslas yra apsaugoti santaupas nuo infliacijos ir finansų krizės, nedvejokite – pirkite aukso jau dabar!
Bet kuriuo atveju aukso vertė per krizę sublizgės visu grožiu ir tuomet bus nebesvarbu, už kokią kainą jį pirkote. Tačiau tai nereiškia, kad visus pinigus turite investuoti į auksą. Apskritai rekomenduojama investuoti apie 10–15 proc. santaupų.
Rekomenduojame aukso pirkti palaipsniui – skirtingu laiku ir skirtingomis kainomis. Taip ilgainiui išlyginsite vidutinę pirkimo kainą ir sumažinsite sąnaudas.
2 Kokio aukso pirkti – fizinio ar elektroninio?
Aukso kaina labai svyruoja, todėl neverta tikėtis pasakiško pelno. Nusipirktą taurųjį metalą laikykite fiziniu turtu, kuris ilgainiui apsaugos jūsų santaupas nuo nuvertėjimo.
Siekiant apsaugoti santaupas nuo finansų krizės padarinių, reikia tik fizinio aukso, pavyzdžiui, monetų ar luitų.
Didelis elektroninio aukso (vertybinių popierių, kurie tam tikru būdu susieti su auksu) trūkumas yra tai, kad elektroninis auksas retai būna padengtas fiziniu turtu, dažniausiai tai tik „popierinis pažadas“. Savo ruožtu perkamas elektroninis auksas, kurį bet kuriuo metu galima pasiimti ir fiziniu auksu, kainuoja tiek pat, kiek fizinio tauriojo metalo monetos ir luitai, tačiau aukso pasiėmimas susijęs su tam tikra rizika.
3 Monetos ar luitai?
Nesuklysite įsigiję klasikinių investicinių monetų„Krugerrand“, „Klevo lapas“, „Kengūra“, „Amerikos erelis“, „Filharmonija“ arba mažų 20 frankų istorinių monetų. Jos pasižymi likvidumu visame pasaulyje, vadinasi, jas bet kada galima parduoti beveik visose šalyse. Palyginti naudingos yra 1 uncijos svorio monetos, didžiausias jų antkainis yra 7 proc. rinkos vertės.
Pasaulinė praktika rodo, kad sąžiningas tauriųjų metalų prekybos agentas už vienos uncijos monetas moka kainą, viršijančią rinkos vertę, pavyzdžiui, 1–1,5 proc. didesnę nei aukso rinkos kaina.
Be to, nesuklysite rinkdamiesi investicinio aukso luitus, nes jų antkainis tesiekia 3–5 proc. rinkos vertės. Vėliau luitai gali būti parduodami rinkos arba šiek tiek mažesne kaina – iki –1 proc. rinkos vertės. Tačiau nepamirškite, kad kuo mažesnis luitas, tuo brangiau kainuoja gramas. Turbūt vienintelė išimtis yra „Tavex“ užsakymu pagaminti 1 gramo luiteliai su nedideliu antkainiu tokiam mažam svorio vienetui – vidutiniškai 10 procentų. Palyginimui, 2,5 gramo šveicariško aukso luito antkainis siekia beveik 25 procentus.
Kad ir koks jūsų pasirinkimas, verta atminti, kad gyvenime gali pasitaikyti nenumatytų situacijų, kai pinigų prireikia skubiai, būtent todėl investicijas verta paskirstyti nedidelėmis dalimis.
Pavyzdžiui, jei bendras jūsų aukso svoris yra 100 gramų, nereikėtų jo laikyti viename luite. Šį kiekį verta padalyti bent į tris dalis, pavyzdžiui, įsigyti dvi 1 uncijos monetas, o likusį laikyti mažais luiteliais. Toks bendro svorio paskirstymas būtų geriausias būdas investuoti į taurųjį metalą, kad prireikus būtų galima parduoti tik dalį aukso.
4 Kiek įsigyti?
Investuokite į auksą tik tuos pinigus, kurių artimiausiu metu jums neprireiks. Auksas yra tvari investicija, todėl pamąstykite, ar artimiausiu metu jums skubiai neprireiks į auksą investuotų santaupų. Priešingu atveju kyla rizika dalį pinigų prarasti.
Apytikriai 10–15 proc. (krizės metu – net 20 proc.) savo santaupų galite drąsiai investuoti į taurųjį metalą.
5 Kur įsigyti?
Investicinio aukso rekomenduojame pirkti tik iš patikimų tauriųjų metalų prekybos agentų. Tik toks prekybos agentas pasiūlys fizinio aukso rinkos situaciją atitinkančias kainas. Galėsite būti tikri dėl prekės autentiškumo ir sulauksite profesionalių patarimų. Aukso galima įsigyti ir internetu su pristatymu, tačiau ir tokiu atveju svarbu rasti naudingą ir patikimą interneto parduotuvę, turinčią ne vienų metų patirtį aukso rinkoje.
Šie penki patarimai gali tapti jūsų būsimo sprendimo pagrindu. Tikimės, kad straipsnis padėjo jums rasti atsakymus į svarbius klausimus ir priimti ilgalaikį sprendimą pirkti investicinio aukso, siekiant apsaugoti savo santaupas nuo infliacijos ir finansų krizės padarinių.
Atsakomybės atsisakymas Ataskaita parengta kaip rinkodaros pranešimas tik informaciniais tikslais. Šiame pranešime pateikta informacija ar nuomonės (neatsižvelgiant į informacijos šaltinį) nėra raginimas, patarimas arba pasiūlymas pirkti ar parduoti bet kokią finansinę priemonę. Šiame pranešime pateikta informacija nėra konsultacija dėl investavimo ar mokesčių ir jame neatsižvelgiama į konkrečius investavimo tikslus, potraukį rizikuoti ir pranešimo gavėjo finansinę padėtį. Šį pranešimą draudžiama platinti, kopijuoti, dauginti ar keisti be išankstinio raštiško įmonės sutikimo. Papildomą informaciją, kuri negali būti laikoma rekomendacija ir (arba) patarimu, siekiant išvengti galimų netikslumų, įmonė pateiks paprašius.
Komentarai